Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przygotowanie do targów, gdy szukasz pracy

  • Wydanie nr 167/2024
  • 11 stycznia 2024, 11:37
  • Przygotowanie do targów, gdy szukasz pracy
  • Wiadomości
Przygotowanie do targów, gdy szukasz pracy fot. Przygotowanie do targów, gdy szukasz pracy
Udział w targach pracy jest ciekawym i wartościowym przeżyciem. To również doskonała okazja, by poznać ludzi z branży i dowiedzieć się więcej na temat możliwości rozwoju własnej kariery. Jak przygotować się do udziału w targach? O czym powinien wiedzieć każdy, kto planuje szukać pracy podczas tego typu eventów? Sprawdź.

Przygotowanie do targów: stwórz CV i wybierz odpowiedni event

Planujesz podczas targów pracy aplikować do wybranych firm? Koniecznie przygotuj wcześniej swoje aktualne CV. Jeśli targi odbywają się online, stwórz dokument w wersji elektronicznej. Jedziesz na stacjonarne spotkania z pracodawcami? Wydrukuj odpowiednią ilość egzemplarzy swojego CV, by móc je rozdać rekruterom bądź managerom firm. Być może prowadzisz jednoosobową działalność i szukasz firmy do współpracy w modelu B2B? Zamów własne wizytówki i przekaż je potencjalnym zleceniodawcom.

Praca IT Szczecin: sprawdź aktualne oferty!

Wybierając się na targi, dowiedz się więcej na temat wydarzenia. Weź pod uwagę fakt, iż w Polsce organizowane są różne rodzaje tego typu imprez w formule online i offline. Część z nich stanowią targi dla studentów, poszukujących ofert praktyk bądź stażu. Są też eventy branżowe, w których uczestniczą wyłącznie przedstawiciele jednej lub kilku, powiązanych ze sobą branż. Zapoznaj się z ofertą wybranych targów, by mieć pewność, że spełnią one Twoje oczekiwania.

Umów się na spotkania z przedstawicielami firm

Organizatorzy targów pracy odpowiednio wcześniej udostępniają na swoich stronach wykaz wystawców. Wnikliwie go przeczytaj i wybierz firmy, z którymi chcesz nawiązać kontakt. Korzystając z opcji, dostępnych na stronach internetowych, umów się na spotkania online lub stacjonarne. Zarezerwuj termin rozmowy, by móc zdobyć istotne informacje i osobiście zaprezentować swoją kandydaturę.

Odwiedź targi pracy i porozmawiaj z wybranymi przez siebie pracodawcami!

Chcesz spotkać się z rekruterami twarzą w twarz? Jadąc na targi, ubierz się stosownie do okoliczności. Twój ubiór powinien być schludny i elegancki - niewykluczone bowiem, że spotkanie informacyjne będzie jednocześnie rozmową kwalifikacyjną! Zainwestuj we własny wygląd, by wywołać pozytywne, pierwsze wrażenie podczas spotkania z rekruterem.

Przygotuj listę pytań do pracodawców

Zanim dotrzesz na targi, poświęć swój czas i zastanów się, jakich informacji oczekujesz od wystawców. Być może interesuje Cię ścieżka kariery w danym przedsiębiorstwie. Chcesz poznać widełki płacowe i modele współpracy? Zamierzasz wnioskować w firmie o dofinansowanie relokacji, szkoleń lub studiów? Spisz wszystkie istotne kwestie na kartce i uzyskaj na nie odpowiedzi, odwiedzając stoiska przedstawicieli wybranych biznesów.

Dzięki liście gotowych pytań w pełni wykorzystasz czas, spędzony na targach. Dowiesz się, jakie są oczekiwania pracodawców, realne poziomy wynagrodzeń i możliwości awansu. W targach często biorą też udział wybitne osobistości i eksperci, z którymi warto porozmawiać. O co pytać specjalistów i o czym z nimi rozmawiać? To kwestie, które warto przeanalizować przed rozpoczęciem targów.

Podsumowanie

Targi pracy już od dekad stanowią jeden z najbardziej wartościowych kanałów wymiany informacji pomiędzy pracownikami i pracodawcami. Aby jednak móc w pełni wykorzystać szansę rozwoju, związaną z uczestnictwem w tym wydarzeniu, musisz odpowiednio przygotować się do spotkań i warsztatów. Stwórz CV i wizytówki, a następnie zaplanuj spotkania z przedstawicielami firm. Spisz na kartce wszystkie, ważne pytania i kwestie, o których chcesz pomówić z potencjalnym pracodawcą.

Przygotowanie do targów, gdy szukasz pracy
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.