Wydanie nr 57/2024, Poniedziałek 26.02.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Policyjne działania Bicykl.

  • Wydanie nr 57/2024
  • 21 listopada 2023, 11:19
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Policyjne działania Bicykl. fot. zdjęcie poglądowe
Od rana policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie prowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

We wtorek, 21 listopada sztumscy policjanci przeprowadzają działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa poruszających się rowerami. Kierujący rowerem jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

- „Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na wykroczenia rowerzystów oraz kierujących innymi pojazdami wobec rowerzystów. Funkcjonariusze w trakcie pełnionej służby będą również sprawdzali stan trzeźwości kierujących jednośladami” - wyjaśnia asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Miejscem szczególnie niebezpiecznym są przejazdy rowerowe. Podczas pokonywania takiego odcinka należy zachować ostrożność i zwolnić. Dotyczy to kierujących rowerami oraz innymi pojazdami. Rowerzysta w żaden sposób nie jest chroniony. Kask oraz ochraniacze nie zapewnią takiej ochrony, jak karoseria samochodu. Mimo wielu apeli zdarza się, że rowerzyści nie korzystają z kasków, czego skutkiem podczas upadku są bardzo ciężkie urazy głowy. Wyróżniające się kolory ubrań, światła pozycyjne oraz zdrowy rozsądek, niewątpliwie pomogą w bezpiecznym korzystaniu z roweru.

- „Należy także stosować zasadę ograniczonego zaufania.  Apelujemy do kierujących rowerami oraz pojazdami silnikowymi o wzajemny szacunek, zrozumienie oraz rozsądek. Fakt, że według przepisów mamy pierwszeństwo, nie oznacza, że inny uczestnik ruchu będzie to respektował” - dodaje policjantka.

 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.