Wydanie nr 147/2024, Niedziela 26.05.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. W grudniu Powiatowy Jarmark Mikołajkowy.

Sztum. W grudniu Powiatowy Jarmark Mikołajkowy. fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
Starostwo Powiatowe w Sztumie zaprasza wszystkich na Powiatowy Jarmark Mikołajkowy. Będzie można nabyć m.in. ręcznie robione świąteczne ozdoby. Nie zabraknie również smakołyków i koncertu kolęd.

W środę, 6 grudnia w godz. 09:00-15:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Sztumie odbędzie się Powiatowy Jarmark Mikołajkowy. Będzie można nabyć nie tylko świąteczne ozdoby, ale również obrusy lniane, pościele, ręczniki, ceramikę, świeczki i mydełka. O bogaty asortyment Jarmarku zadbają uczestnicy: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzierzgoniu, Zakładu Aktywności Zawodowej w Sztumie, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach, SOSW Kołoząb, Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach, Stowarzyszenia Pomocy Osobom Przewlekle Chorym Dar Serca oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerninie.

Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w loterii fantowej i podziwiać wystawę ikon. Dochód z loterii przeznaczony zostanie jako wkład własny na potrzebny Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie, na dokończenie remontu w obiekcie. A z mini koncertem kolęd przyjedzie młodzież z SOSW Kołoząb, która będzie wszystkich wprowadzać w świąteczny nastrój nadchodzących świąt.

Tego dnia będzie można również podziwiać ikony patronek miast powiatu sztumskiego. Prace napisał Zenon Chrześcijański w ramach Stypendium Kulturalnego Powiatu Sztumskiego.

Podczas Powiatowego Jarmarku Mikołajkowego nie zabraknie także smakołyków, zarówno takich na miejscu jak i takich, które będzie można zabrać z sobą.

 

Nie może was tam zabraknąć!

 

 

Informacja: Starostwo Powiatowe w Sztumie

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.