Wydanie nr 204/2024, Poniedziałek 22.07.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Wawrzyniec, Bolesława, Magdalena, Pankracy, Laurencjusz, Albin, Naczęsława, Benona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Kacper Patoka brązowym medalistą zawodów na Litwie.

MAL WOPR. Kacper Patoka brązowym medalistą zawodów na Litwie. fot. MAL WOPR Malbork
W ubiegłym tygodniu w Kłajpedzie na Litwie odbyły się zawody „Gintaro Taure” z udziałem polskich, litewskich i łotewskich pływaków. Malborski zawodnik Kacper Patoka wrócił z nich nie tylko z nowymi rekordami życiowymi, ale również z brązowym medalem.

Już nie tylko rywale w kraju, ale i europejscy zawodnicy muszą nauczyć się nazwiska malborskiego pływaka, Kacpra Patoki. Tym razem pokazał się z doskonałej strony na zawodach pod nazwą Gintaro Taure, które odbyły się w piątek, 17 listopada. Kacper pojawił się tam w gronie zawodników z czterech klubów z Polski, siedmiu z Litwy oraz jednego z Łotwy. W tym międzynarodowym towarzystwie spisał się doskonale, po raz kolejny poprawiając wszystkie wyniki w każdym z trzech występów na zawodach.

- „Niemal półtora roku czekał na pobicie wyniku na 50 stylem motylkowym. W Kłajpedzie dystans ten na długiej, 50-metrowej pływalni nasz pływak pokonał w czasie blisko o 4 sekundy lepszym od uzyskanego w maju 2022 roku w Olsztynie i z czasem 30,10s mógł cieszyć się z brązowego medalu na międzynarodowej imprezie” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „W pozostałych dwóch występach zabrakło Kacprowi bardzo niewiele do podium. W konkurencji 50m stylem dowolnym musiał przełknąć smak najbardziej nielubianego miejsca dla sportowca, bowiem zajął miejsce czwarte. Uzyskał czas nowego rekordu życiowego, który od piątku wynosi 27,52s, a do brązu zabrakło mu tylko nieco ponad 0,2s. Piątą lokatą z kolei zadowolić się musiał w najdłuższym swoim występie na Litwie, czyli w konkurencji 200m stylem dowolnym, gdzie uzyskał czas 2:18,97s”.

Każdy udział w międzynarodowej imprezie to dla zawodnika nie tylko nowe doświadczenia czy oswajanie się z dużymi obiektami, ale także nabieranie wiary we własne siły. Jeśli jeszcze okazuje się, że jego umiejętności są na tyle wysokie, że wraca z zawodów z medalem - pozostaje tylko gratulować i motywować do dalszej wytężonej pracy.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.