Wydanie nr 336/2023, Sobota 2.12.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Groził seniorowi połamaniem rąk, jeżeli ten nie da mu pieniędzy.

  • Wydanie nr 336/2023
  • 20 listopada 2023, 13:13
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Groził seniorowi połamaniem rąk, jeżeli ten nie da mu pieniędzy.… fot. KPP Malbork
Kryminalni odzyskali skradzione mienie i zatrzymali 24-latka podejrzanego o dokonanie rozboju, do którego doszło w minionym tygodniu w jednym z mieszkań na terenie Malborka. Do mieszkania  68-letniego mężczyzny wtargnął zamaskowany sprawca i rurą od odkurzacza groził, że połamie mu ręce, jeśli nie dostanie pieniędzy.

W środę, 15 listopada wieczorem malborscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Mundurowi ustalili, że parę minut po godzinie 18.00 do mieszkania 68-letniego mężczyzny wtargnął młody mężczyzna.

- „Zamaskowany sprawca trzymał w ręku rurę od odkurzacza i groził mężczyźnie, że jak mu nie da 300 złotych to połamie mu ręce. Senior nie miał w domu pieniędzy, więc agresor zadowolił się znalezionym w szafie nowiutkim telefonem. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionego mienia na ponad prawie 2000 złotych. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni” - wyjaśnia asp. szt. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Kryminalnym udało się ustalić tożsamość sprawcy, a także odzyskać skradziony telefon. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Malborka.

W czwartek, 16 listopada kryminalni zapukali do jego drzwi i młodzieniec został przewieziony do policyjnego aresztu.

- „Zatrzymany usłyszał zarzut dokonania rozboju. Prokurator zadecydował o nałożeniu na niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia” - dodaje policjantka.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.