Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar osobówki w Nowym Stawie i uwięziona sowa – tygodniowy raport malborskich służb mundurowych.

Pożar osobówki w Nowym Stawie i uwięziona sowa – tygodniowy raport… fot. OSP Nowy Staw
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 7 interwencji. Dotyczyły one m.in. otwarcia mieszkania w budynku przy ul. Kieleckiej, konaru na jezdni oraz uszkodzonej elewacji na budynku mieszkalnym przy ul. Piłsudskiego w Malborku. Jedna interwencja dotyczyła uwięzionej sowy na ul. Parkowej w Malborku. Jeden alarm okazał się fałszywy.

Strażacy w ubiegłym tygodniu wyjeżdżali do dwóch pożarów – śmieci w Lipince gm. Nowy Staw i samochodu osobowego po wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę, 11 listopada po godz. 07:00 na ul. Obrońców Westerplatte w Nowym Stawie.

Jak wyjaśnia st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku, dyżurny odebrał zgłoszenie, że samochód osobowy uderzył w drzewo i auto stanęło w płomieniach.

- „Pracujący na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że  20-letni mieszkaniec Nowego Stawu, kierując Volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem. Auto wpadło w poślizg i zakończyło jazdę na przydrożnym drzewie. Uderzenie było tak silne, że doszło do zapalenia silnika” - wyjaśnia st. asp. Sylwia Kowalewska. - „Na szczęście młody kierowca zdołał o własnych siłach wyjść z pojazdu. Policjanci wykonali badania stanu trzeźwości kierującego, które wykazało, że był trzeźwy. 20-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, a jego auto zostało odholowane na policyjny parking”.

W chwili zdarzenia widoczność na drodze była bardzo utrudniona przez gęstą mgłę, a powierzchnia jezdni była mokra i śliska.

- „Niekorzystne warunki atmosferyczne mogą powodować duże utrudniania dla kierowców. Korzystanie z drogi, w zmieniających się warunkach drogowych, wymaga zwiększonej uwagi zarówno kierujących jak i pieszych. Kolejny raz, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, życzliwość i empatię na drodze” - dodaje policjantka.


 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork oraz st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: OSP Nowy Staw, KPP Malbork


 


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.