Wydanie nr 204/2024, Poniedziałek 22.07.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Wawrzyniec, Bolesława, Magdalena, Pankracy, Laurencjusz, Albin, Naczęsława, Benona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Festiwal Piosenki Ułańskiej. Zdjęcia

Sztum. Festiwal Piosenki Ułańskiej. Zdjęcia fot. SCK
W Sztumskim Centrum Kultury odbyła się 10. edycja Festiwalu Piosenki Ułańskiej skierowanego do dzieci i młodzieży szkolnej. Laureaci wystąpią podczas Koncertu Galowego z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W dniach 8-9 listopada na scenie Sztumskiego Centrum Kultury zaprezentowali się wykonawcy z powiatu kwidzyńskiego, malborskiego i sztumskiego. Celem konkursu jest propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja piosenek ułańskich, historii i tradycji ułańskiej.

W jury zasiedli: Mieczysław Dzikowski – założyciel Klubu Dobrej Piosenki, ogólnopolskich festiwali Szałamaja i Wieczorne Nastroje oraz pedagog i wychowawca wielu pokoleń śpiewającej młodzieży oraz Szymon Brucki – bard, pieśniarz poezji, laureat wielu festiwali piosenki poetyckiej, a także polonista i pracownik naukowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nad całością czuwał dyrektor SCK Adam Karaś.

W pierwszej kolejności zaprezentowali się najmłodsi wykonawcy. Jury po gorącej dyskusji postanowiło w tej kategorii pierwszą nagrodę przyznać małym artystom z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej na 2 w Sztumie. Drugie miejsce, ex equo zajęły „Króliczki” z Publicznego Przedszkola Zespołu Szkół w Czerninie i „Myszki” z Publicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Sztumie. Trzecie miejsce, również ex equo zajęły „Skrzaty” z Publicznego Przedszkola Zespołu Szkół w Czerninie, „Kangurki” z Publicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Sztumie, „Mróweczki” z Publicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Sztumie oraz „Prabuckie Anioły” reprezentujące Rodzinny Dom Dziecka.

- „Werdykt był trudny, ponieważ wszyscy wykonawcy prezentowali wysoki poziom wykonań, a aranżacje urzekały pomysłowością” - podkreślali jurorzy.

W przypadku uczestników w kategorii klas I-III szkół podstawowych, jury również miało trudny wybór, bowiem młodzi wykonawcy zaskoczyli poziomem przygotowania, a wykonania prezentowanych utworów wymagały nie tylko przygotowania wokalnego, ale i ekspresji.

Jury przyznało aż trzy pierwsze miejsca ex equo: Zespół „Balbinki” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, Emilia Muranowska reprezentująca Klub 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku i Anna Żyra występująca i z „Balbinkami” i jako solistka „Studia Wokalnego Balbiny”. Drugie miejsce, również ex equo zajął zespół „Spomsiaki” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie oraz Nadia Bawolska ze Studia Edukacji Muzycznej „Nutka” z Malborka. Na trzecim miejscu jury posadowiło Grupę Wokalną „Mały Folk” z Klubu 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka i Łucję Siemaszkiewicz z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. W tej kategorii wiekowej jury przyznało tez dwa wyróżnienia dla Joanny Radzymińskiej z Klubu 22. Bazy z Malborka i Wiktorii Walento z Mobilnej Szkoły „Babadu”.

Wśród wykonawców w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych - po długich i pełnych artystycznego żaru i konstruktywnej polemiki, dyskusjach jurorzy przyznali dwa pierwsze miejsca: Antoninie Komorowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu i Mai Kowalskiej reprezentującej Sztumskie Centrum Kultury. Dwa drugie miejsca zdobyli: Marcelina Runewicz startująca w barwach Mobilnej szkoły „Babadu” i Aleksander Smoter będący wychowankiem Sztumskiego Centrum Kultury i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie. Trzeciego miejsca jury nie wskazało, za to przyznało aż 6 wyróżnień dla: Mai Wiatrowskiej, Marty Pellowskiej, Justyny Sadczuk, Lilianny Mamczyńskiej, Grypy Wokalnej „My Folk” i Hanny Jachimowskiej.

 

Informacja i zdjęcia: Sztumskie Centrum Kultury

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.