Wydanie nr 52/2024, Środa 21.02.2024
imieniny: pokaż (3 imiona)Eleonora, Piotr, Gumbert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Obchody 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szczegóły na plakacie

Malbork. Obchody 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.… fot. Archiwum TvRegionalna24.pl/tak było podczas ubiegłorocznych obchodów
11 listopada będziemy obchodzić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia w całym kraju odbędą się nie tylko msze święte w intencji ojczyzny, ale również procesje, imprezy sportowe i pikniki.

W sobotę, 11 listopada mszą św. w intencji ojczyzny o godz. 10:00 w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku rozpoczną się uroczystości rocznicowe. Po mszy, o godz. 11:00 ulicami miasta przejdzie Procesja Niepodległościowa (przez Plac Słowiański, Plac Wolności, ul. 17 Marca, ul. Poczty Gdańskiej). Nie zabraknie stałego punktu obchodów rocznicowych - inscenizacji pt. „Czas patriotów”, zorganizowanej przez Spiżarnię Malborską oraz Hufiec ZHP w Malborku. Po tym rozpoczną się główne uroczystości pod Pomnikiem Armii Krajowej i złożenie kwiatów pod Kamieniem Żołnierzy Wyklętych z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Big Band Blue z Szemud.

W godz. 11:00 – 15:00 odbędzie się XXXIII Bieg Niepodległości 9 start i meta na pl. Narutowicza).

W godz. 12:30 – 14:30 na Placu Kazimierza Jagiellończyka oraz na parkingu Centrum przy ul. Kościuszki odbędzie się Piknik Niepodległości.

W ramach obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Muzeum Miasta Malborka zaprasza tego dnia w godz. 10:00 – 16:00 do zwiedzenia dwóch wystaw: „W atelier fotograficznym. Mieszkańcy Malborka oczami pierwszych fotografów” oraz „Stalag XX B - historia nieopowiedziana”.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
telewidz
telewidz 06.11.2023, 14:09
Procesja ?!?!?!?