Wydanie nr 57/2024, Poniedziałek 26.02.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policjanci apelują - nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych i potrzebujących pomocy.

  • Wydanie nr 57/2024
  • 2 listopada 2023, 16:12
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Malbork. Policjanci apelują - nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych… fot. KPP Malbork
Trwający okres jesienny i zbliżająca się zima charakteryzują się dużymi spadkami temperatury powietrza, zwłaszcza w porze nocnej. Taka aura może stwarzać realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego, szczególnie dla osób będących w kryzysie bezdomności, nieporadnych życiowo, czy też znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego. Bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc takim osobom.

Choć za oknem króluje piękna złota jesień, to temperatury powietrza są coraz niższe, zwłaszcza w porze nocnej zbliżają się do zera. Niskie temperatury i mroźny wiatr  mogą być przyczyną śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. Takie okoliczności są szczególnie niebezpieczne dla osób samotnych i bezdomnych.

- „Stąd też musimy pamiętać o potrzebie zwrócenia szczególnej uwagi na takie właśnie osoby. Taka pogoda to realne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko dla osób bezdomnych, ale także tych samotnych, bezradnych czy będących pod wpływem alkoholu. Są oni narażeni na duże niebezpieczeństwo, a noc spędzona na ławce czy w prowizorycznym szałasie może skończyć się tragicznie” - informuje st. asp. Sylwia kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Jak co roku, w okresie jesienno-zimowym mundurowi sprawdzają klatki schodowe, dworce, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki oraz ogródki działkowe, szukając osób wymagających pomocy. Podczas patroli funkcjonariusze informują zagrożone wychłodzeniem osoby o instytucjach, które udzielają pomocy i schronienia oraz przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur”.

Funkcjonariusze apelują, aby nie być obojętnym wobec osób, które nocami śpią na ławkach, klatkach schodowych, piwnicach itp.

- „Jeśli widzimy taką osobę, sprawdźmy czy nic jej nie dolega i czy potrzebuje pomocy lekarskiej. Jeśli ktoś jest nieprzytomny sprawdźmy czynności życiowe, zadzwońmy na numer alarmowy 112. Możemy również dokonać zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To internetowe narzędzie ma wiele kategorii zgłoszeń, których można dokonywać za pośrednictwem kilku kliknięć. Jedną z nich jest ta dotycząca „osób bezdomnych wymagających pomocy”. Nie bądźmy obojętni i zgłośmy osobę bezdomną, która może potrzebować wsparcia” - dodaje policjantka.

W powiecie malborskim osoby potrzebujące mogą uzyskać pomoc w następujących schroniskach: Stowarzyszenie Św. Faustyny „Fides” w Malborku, Stowarzyszenie na rzecz bezdomnych dom modlitwy „Agape” w Nowym Stawie, Schronisko dla mężczyzn w Szawałdzie, Fundacja Przystań w Pogorzałej Wsi.


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Andrzej łuk.
Andrzej łuk. 03.11.2023, 11:04
Witam zamiast rozkładać rolki z trawą (jeden wielki przekręt ) które wysychają na wiór oraz pieniądze na płyty jumbo na objazd Malbork królewo Gdzie to jest
?
Koń polski
Koń polski 03.11.2023, 19:06 (odpowiedź do Andrzej łuk.)
Co brałeś?.
buśka
buśka 02.11.2023, 20:15
Dlaczego Policja nie zrobi porządku z panienkami stojącymi w celu wiadomym, za cmentarzem na Wielbarku, przy drodze na Sztum . To jak ktoś wjeżdża do Malborka od strony Sztumu to kur...y witają, jak wyjeżdża z Malborka to kur...y żegnają. Taka haniebna wizytówka Miasta Malborka, aż mi samej nieprzyjemnie. i co Pan burmistrz na to.