Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Kamil Czarnota brązowym medalistą Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Kościerzynie.

MAL WOPR. Kamil Czarnota brązowym medalistą Pomorskiej Ligi Ratownictwa… fot. MAL WOPR Malbork
W niedzielę, 15 października w Kościerzynie odbyła się czwarta runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Zmagania najlepszych ratowników zgromadziły na starcie ponad 120 zawodników z 11 klubów z całej Polski. Wśród nich znalazł się reprezentant MAL WOPR Malbork Kamil Czarnota.

Na starcie zawodów nie zabrakło reprezentantów nadmorskich województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Pojawili się również ratownicy śródlądowi, reprezentujący Ostrołękę. W barwach Malborka startował 17-letni Kamil Czarnota - czołowy pomorski pływak reprezentujący Sekcję Pływacką MAL WOPR, którego pasją jest, obok pływania, ratownictwo wodne.

- „Tym razem nasz zawodnik wrócił z Kościerzyny z brązowym medalem wywalczonym w konkurencji 100m ratowanie kombinowane. Ta wymagająca konkurencja polega na przepłynięciu 50m sposobem dowolnym, wykonaniu nawrotu i dopłynięciu pod wodą do manekina umieszczonego 10m od ściany, a następnie doholowaniu go do ściany ze słupkiem startowym. Kamil wykonał te zadania w czasie 1:23,53s, który pozwolił mu na zajęcie trzeciego miejsca w kategorii junior i czwartego w zestawieniu wszystkich startujących ratowników” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR. - „W podsumowaniu wszystkich dotychczasowych czterech rund, malborczyk zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji mężczyzn 19 lat i starszych, a do trzeciego zawodnika brakuje mu… jednego punktu… Trzymając kciuki za ostatni, grudniowy start Kamila w finałowej rundzie, która odbędzie się w Słupsku, liczymy na jego realne miejsce na podium w podsumowaniu wszystkich pięciu rund”.

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.