Wydanie nr 204/2024, Poniedziałek 22.07.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Wawrzyniec, Bolesława, Magdalena, Pankracy, Laurencjusz, Albin, Naczęsława, Benona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Co oferuje dobre ubezpieczenie turystyczne?

  • Wydanie nr 204/2024
  • 23 września 2023, 08:47
  • Co oferuje dobre ubezpieczenie turystyczne?
Co oferuje dobre ubezpieczenie turystyczne? fot. Co oferuje dobre ubezpieczenie turystyczne?
Kiedy wyjeżdżamy na urlop liczymy na słoneczną pogodę, ale pakujemy się też na deszczowe dni. Podobnie warto myśleć o polisie ubezpieczeniowej. Na wypoczynek ruszamy z zamiarem dobrej zabawy, ale jednocześnie lepiej przygotować się, gdyby nie wszystko poszło zgodnie z planem. Tutaj ważną rolę odgrywają ubezpieczenia turystyczne.

Wykupienie pierwszej polisy, której reklama wpadnie nam w oko, nie jest jednak solidnym zabezpieczeniem przed ryzykiem. Tylko kompleksowe ubezpieczenie podróżne zapewni nam spokojną głowę na wakacjach za granicą.

Dlaczego ubezpieczenia na podróż za granicę jest tak ważne?

Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę to obecnie niemal obowiązek każdego urlopowicza. Wynika to przede wszystkim z faktu, że poza Polską przestajemy być objęci powszechną opieką zdrowotną (chyba, że korzystasz z karty EKUZ i jesteś w kraju unijnym, w którym obowiązuje), a każda wizyta w szpitalu za granicą czy przejazd karetką pogotowia oznacza poważne wydatki. 

Dlatego tak ważnym elementem każdego ubezpieczenia turystycznego jest jego zakres. Dowiemy się z niego, w jakich sytuacjach możemy liczyć na zwrot kosztów leczenia, a kiedy szpital czy przychodnia wystawią nam rachunek.

Zwroty, z którymi spotkasz się w OWU ubezpieczenia turystycznego

Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) to kluczowy dokument w przypadku ubezpieczenia na wyjazd za granicę. Znajdziemy tam zapisy dotyczące zakresu ubezpieczenia, czyli informacje o tym, kiedy możemy liczyć na rekompensatę czy doraźną pomoc, a kiedy sami musimy radzić sobie z problemem.

Dodatkowo w polisie zawarta będzie suma ubezpieczenia, czyli górna granica odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego. Koszty do tej kwoty pokryje ubezpieczyciel, jeśli jednak wydatki będą większe, część tej kwoty musimy pokryć z własnej kieszeni.

Ważnym aspektem są wyłączenia. W OWU opisane są sytuacje, kiedy ubezpieczyciel nie ma obowiązku wypłaty odszkodowania. Do najczęstszych tego typu zapisów zaliczane są sporty ekstremalne (warto sprawdzić, które z nich obejmuje Twoje ubezpieczenie na wyjazd za granicę) oraz sytuacja, w której ubezpieczony w momencie zdarzenia jest nietrzeźwy.

Czy każde ubezpieczenie na wyjazd za granicę oferuje te same warunki?

Ubezpieczenia turystyczne potrafią znacząco się od siebie różnić. Niektóre, jak np. ubezpieczenia turystyczne w Balcii, oferują oprócz ochrony zdrowia i życia także takie ryzyka jak odwołany lot czy utrata bagażu. Inne z kolei mogą zapewniać podróżnym więcej swobody w kwestii uprawiania sportów ekstremalnych. Niemniej bez względu na to, gdzie kupujemy ubezpieczenie na podróż za granicę, sprawdźmy dokładnie sumę ubezpieczenia, jego zakres oraz dokładnie przeczytajmy OWU.

Jak dopasować ubezpieczenie turystyczne do wyjazdu?

Polisy tego typu nie są produktami uniwersalnymi, które sprawdzą się w każdych okolicznościach. Warto zastanowić się więc, gdzie będziemy przebywać, co będziemy robić i jakie ewentualne ryzyka mogą się z tym wiązać. Szczególnie, jeśli interesuje nas ubezpieczenie na podróż za granicę, trzeba sprawdzić, czy w miejscu docelowym będzie należycie chronić nas wybrana oferta.

Jeśli planujemy np. wyjazd na narty, koniecznie sprawdźmy, czy upatrzone ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę obejmuje sporty zimowe i nie posiada związanych z tym wyłączeń. Jeśli z kolei planujemy trip przez kilka krajów, nierzadko samolotem, warunkiem koniecznym ubezpieczenia podróżnego będzie ochrona bagażu czy rekompensata w przypadku opóźnień czy odwołanych lotów. Dlatego podróżuj bezpiecznie z Balcią i zapewnij sobie kompleksową ochronę.

Co oferuje dobre ubezpieczenie turystyczne?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.