Wydanie nr 204/2024, Poniedziałek 22.07.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Wawrzyniec, Bolesława, Magdalena, Pankracy, Laurencjusz, Albin, Naczęsława, Benona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Aktywizacja zawodowa w powiecie malborskim - Powiatowy Urząd Pracy podpisał umowę na dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Aktywizacja zawodowa w powiecie malborskim - Powiatowy Urząd Pracy podpisał… fot. PUP Malbork
W piątek, 15 września w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku Joanna Reszka podpisała pierwszą umowę w nowym okresie programowania Funduszy Europejskich dla Pomorza na lata 2021-2027. Wartość dofinansowania to ponad 2,5 mln zł.

Projekt „Otwarty rynek pracy – aktywizacja zawodowa w powiecie malborskim” realizowany przez Powiat Malborski/Powiatowy Urząd Pracy w Malborku w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Działanie 5.2 Rynek pracy – projekty powiatowych urzędów pracy, obejmuje działania aktywizacyjne w postaci: dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy, doposażenia/ wyposażenia stanowiska pracy, staży, interwencyjnych, na zasiedlenie.

Jak informuje PUP w Malborku, celem projektu jest zwiększenie do 31 grudnia 2024 r. szans na zatrudnienie 191 bezrobotnych osób bezrobotnych z terenu naszego powiatu.

Wsparcie projektowe w pierwszej kolejności skierowane zostanie do osób znajdujących się w szczególnie trudniej sytuacji na rynku pracy tj.: w wieku 18-29 lat; w wieku 55 lat i starsze; długotrwale bezrobotni (pozostający w rejestrze powiatowego urzędu pracy łącznie przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych); o niskich kwalifikacjach zawodowych (do matury włącznie); z niepełnosprawnościami; kobiety; sprawujące opiekę nad dziećmi, osobami z niepełnosprawnościami czy osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

PUP w Malborku informuje, że w przypadku osób młodych, wsparcie poprzedzone zostanie oceną kompetencji cyfrowych i w razie takiej konieczności ich uzupełnieniem.

Z kolei wsparcie osób w wieku 18–29 lat musi obejmować zakresem tematycznym, co najmniej jedną z Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (ISP):

• ISP 1 – Technologie offshore i portowo-logistyczne;

• ISP 2 – Technologie interaktywne w środowisku nasyconym informacyjnie;

• ISP 3 – Technologie ekoefektywne w produkcji, przesyle, dystrybucji i zużyciu energii i paliw oraz w budownictwie;

• ISP 4 – Technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia.

Projekt zakłada rezultaty w postaci uzyskania przez 55 osób bezrobotnych nowych kwalifikacji oraz podjęcia przez 134 osoby pracy po zakończeniu udziału w programie.

Wartość projektu to 2 980 872,51 zł, z czego wkład Funduszy Europejskich wynosi 2 533 741,63 zł.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: PUP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.