imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Karateka Miłosz Wolak Wicemistrzem Polski Seniorów.

Malbork. Karateka Miłosz Wolak Wicemistrzem Polski Seniorów.  fot. źródło: Okiem sportowca
Sobota była bardzo szczęśliwym dniem dla zawodników Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Świnoujściu sensei Miłosz Wolak, po raz pierwszy w historii klubu został Wicemistrzem w kata. Z kolei najmłodsi zawodnicy z zawodów w Płocku przywieźli łącznie 12 medali.

W sobotę, 3 czerwca w Świnoujściu odbyły się jubileuszowe 50. Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin Karate. W zawodach wystartowało 116 zawodników z 54 klubów z całej Polski.

- „Pierwszy raz w historii Malborskiego Klubu Kyokushin Karate, nasz zawodnik zdobył medal w Mistrzostwach Polski Seniorów. Sensei Miłosz Wolak zajął drugie miejsce w kategorii kata. Srebrny medal dał naszemu klubowi dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Warto podkreślić, że przyzwyczailiśmy się do medali juniorów na imprezach wyższej rangi, np. Mistrzostwa Europy czy Puchar Europy. Niestety młodzież po maturze przeważnie wyjeżdża z Malborka. Dlatego tak cenny jest sukces Miłosza, który studiuje w Gdańsku i łączy treningi z nauką” - cieszy się z sukcesu sensei Wojciech Kunicki z MKKK.

Tego samego dnia w Płocku w turnieju z okazji Dnia Dziecka wystartowała 20-osobowa reprezentacja MKKK. W zawodach wystartowały z malborskiego klubu tylko pomarańczowe pasy. - „Tym bardziej cieszy, że w gronie 140 początkujących zawodników z Włocławka, Grudziądza, Płocka, Lesznowoli i Malborka nasi zawodnicy zdobyli 12 medali: 2 złote, 4 srebrne i 6 brązowych” - dodaje sensei Wojciech Kunicki.

W kategorii kata wśród dzieci młodszych zwyciężył Franciszek Mogiłka, drugie miejsce zajęła kadetka Wiktoria Lewandowska ze Sztumu oraz Wojciech Lipecki z Malborka.

W kategorii kumite medale zdobyli: złoto – Róża Derda w młodziczkach, srebro Franciszek Mogiłka w chłopcach młodszych -30 kg oraz Inga Zaborowska w dziewczętach młodszych +30 kg, brązowe medale: Franciszek Gajewski w młodzikach +40 kg, Jan Kamiński w młodzikach – 40 kg, Wojciech Lipecki i Bartosz Langowski w kategorii chłopców młodszych +35 kg, Ignacy Bajkowski w kategorii kadetów +45 kg oraz Urszula Ruchlewicz w dziewczętach młodszych +30 kg.

Zdjęcia: MKKK oraz Okiem sportowca