Wydanie nr 174/2024, Sobota 22.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Agenor, Flawiusz, Achacy, Innocenta, Paulina, Achacjusz, Innocenty, Tomasz, Alban
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Debata społeczna o uzależnieniu od narkotyków z młodzieżą.

  • Wydanie nr 174/2024
  • 2 czerwca 2023, 12:21
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Debata społeczna o uzależnieniu od narkotyków z młodzieżą. fot. KPP Malbork
Policjanci malborskiej komendy wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku zorganizowali debatę ewaluacyjną z młodzieżą na temat problemu związanego z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Spotkaniu przewodniczyła Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Katarzyna Marczyk. W trakcie spotkania prelegenci rozmawiali z młodzieżą na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od wszelkiego rodzaju używek i jak się przed nimi uchronić.

We wtorek, 30 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”.

- „W spotkaniu zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Malborku przy współpracy z dyrektor Ewą Ciechowską uczestniczyło 90 uczniów klas VI-VIII. Głównym tematem był problem, jakim jest uzależnienie od substancji psychoaktywnych wśród dzieci i młodzieży” - wyjaśnia st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork.

W debacie brali udział zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta Malborka, Dyrektor Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień, a także przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.

- „Prelegenci rozmawiali z uczestnikami o szkodliwym wpływie używek na organizm młodego człowieka oraz konsekwencjach prawnych jakie grożą w przypadku bycia pod wpływem bądź posiadania środków odurzających. Spotkanie miało na celu uświadomić młodzieży jak wielkim zagrożeniem dla nich i dla ich rodzin jest uzależnienie oraz jak się przed nim uchronić. Policjanci przekazali również informacje o instytucjach, w których można szukać pomocy w takich przypadkach” - podsumowała st. asp. Sylwia Kowalewska.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.