Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dwa wypadki jednego dnia – zderzenie rowerzystek i potrącenie 12-latki.

  • Wydanie nr 203/2024
  • 2 czerwca 2023, 12:12
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Dwa wypadki jednego dnia – zderzenie rowerzystek i potrącenie… fot. KPP Malbork
W czwartek malborscy policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Rano doszło do zderzenia dwóch rowerzystek, a w godzinach popołudniowych kierowca osobówki nie ustąpił pierwszeństwa 12-latce, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Jedna z rowerzystek i dziewczynka z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitali.

W czwartek, 1 czerwca około godz. 05.00 malborscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Aleja Rodła i Mickiewicza w Malborku, gdzie doszło do zderzenia się dwóch rowerzystek.

- „Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że obie kobiety jechały ścieżkami rowerowymi: 55-latka wzdłuż ulicy Aleja Rodła, a 45-latka wzdłuż ulicy Mickiewicza i kiedy dojechały do ich skrzyżowania doszło do czołowego zderzenia jednośladów. 55-letnia rowerzystka przewróciła się i uderzając w chodnik doznała urazu głowy. Kobieta została przewieziona do szpitala” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork.

Tego samego dnia około godz. 14:30 na ul. Mickiewicza w Malborku, 41-letni kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa 12-letniej dziewczynce i potrącił ją, kiedy przechodziła przez przejście dla pieszych.

- „W wyniku tego zdarzenia 12-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci przeprowadzili badania stanu trzeźwości uczestników obu zdarzeń, które wykazały, że wszyscy byli trzeźwi, a przyczyną tych wypadków była nieostrożność i nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego” - dodaje policjantka.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego - tylko przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności oraz zdrowego rozsądku pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi.

Mundurowi przypominają, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

-zachować szczególną ostrożność,

- zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Przepisy nie zwalniają jednak pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.