Wydanie nr 198/2024, Wtorek 16.07.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Koniec wieńczy dzieło – 35 lat pracy zawodowej Teresy Żelazo, założycielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Malborku.

Koniec wieńczy dzieło – 35 lat pracy zawodowej Teresy Żelazo, założycielki… fot. TvRegionalna24.pl
W sali posiedzeń malborskiego magistratu odbył się Benefis Dojrzałości, czyli uroczyste zakończenie 19. Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Malborku. Uroczystość była również okazją do podsumowania działalności na rzecz malborskiej kultury Teresy Żelazo, jego założycielki i koordynatorki.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Malborku w 2004 r. założyła Teresa Żelazo, która od tamtej pory była jego koordynatorką. To ona przyczyniła się do stworzenia przestrzeni dla aktywności starszych osób w naszym mieście, które mają miejsce do wspólnych spotkań, rozwijania pasji czy realizowania pomysłów.

W środę, 31 maja w sali posiedzeń Urzędu Miasta Malborka odbyła się połączona uroczystość zakończenia 19. Roku Akademickiego U3W oraz 35-lecie pracy zawodowej Teresy Żelazo pt. „Benefis Dojrzałości”, na którą przybyły tłumy najstarszych mieszkańców naszego miasta. Nie zabrakło oczywiście wspomnień z początków lat działalności Uniwersytetu – pierwsze spotkania, wyjazdy integracyjne, pierwsze społeczne akcje, wzruszeń i występów artystycznych malborskich seniorów. Pamiątkowymi statuetkami Teresa Żelazo wyróżniła tych wszystkich, którzy w jakiś szczególny sposób przysłużyli się U3W w Malborku: samorządowców, zaprzyjaźnione firmy i Uniwersytety Trzeciego Wieku z innych miast, media, instruktorów kultury i sportu.

Aby podziękować Teresie Żelazo za jej wkład w malborską kulturę trzeba było stanąć w długiej kolejce, bowiem wszyscy chcieli osobiście złożyć jej życzenia nie tylko za 19 lat działalności Uniwersytetu, ale za jej 35-lecie pracy zawodowej.

Nasza redakcja również przyłącza się do życzeń i podziękowań za wspaniałą współpracę.

 

Więcej szczegółów znajdziecie państwo w materiale wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.