Wydanie nr 165/2024, Czwartek 13.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Herman, Armand, Chociemir, Lucjan, Gerard, Antoni, Tobiasz, Gerarda, Lubowid
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. W czerwcu rozpocznie się kwalifikacja wojskowa.

Malbork. W czerwcu rozpocznie się kwalifikacja wojskowa. fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
W czerwcu w powiecie malborskim rozpocznie się kwalifikacja wojskowa. Jej celem jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia. Wezwania obowiązkowe stawiennictwa przygotowane są dla ponad 400 osób.

W dniach 5-26 czerwca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Malborku odbędzie się kwalifikacja wojskowa dla powiatu malborskiego.

Przed komisją wojskową będą musieli stanąć przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2004 r. - rocznik podstawowy. Ponadto stawią się roczniki starsze, urodzone w latach 1999-2003. Będą to osoby, które nie mają jeszcze ustalonej zdolności do służby wojskowej.

- „Kwalifikacja wojskowa obejmie również kobiety urodzone w latach 1999-2004, które w roku szkolnym lub akademickim 2022/2023 kończą studia wyższe, bądź naukę w szkołach policealnych w określonych specjalnościach (są to kierunki gównie medyczne, psychologiczne, weterynaryjne, wojskowe)” – mówi Stanisław Chabel, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Malborku. - „Ponadto, przed komisję wojskową mają się również stawić osoby, które w 2023 r. kończą 60 lat i wciąż nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby”.

W trakcie kwalifikacji komisja lekarska orzeknie jedną z czterech kategorii: A, B, D lub E z uwzględnieniem badań psychologicznych, co w tym roku będzie nowością.

Wezwane do kwalifikacji wojskowej osoby mają obowiązek zgłosić się na wezwanie wójta lub burmistrza w miejscu i terminie określonym w wezwaniu z następującymi dokumentami: dowodem osobistym lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość (np. paszport), ostatnim świadectwem szkolnym potwierdzającym wykształcenie, zdjęciem 3 x 4 cm, bez nakrycia głowy oraz innymi dokumentami (np. dokumenty dotyczące stanu zdrowia, prawo jazdy, akt małżeństwa, akt urodzenia dziecka).

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.