Wydanie nr 165/2024, Czwartek 13.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Herman, Armand, Chociemir, Lucjan, Gerard, Antoni, Tobiasz, Gerarda, Lubowid
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Aplikacja Moja komenda – prosty sposób na szybki kontakt z policjantem.

  • Wydanie nr 165/2024
  • 26 maja 2023, 13:01
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Aplikacja Moja komenda – prosty sposób na szybki kontakt… fot. gov.pl
Potrzebujesz pomocy albo porady ze strony policjanta? Nie masz pewności jakie prawa i obowiązki ci przysługują? W znalezieniu odpowiedzi może pomóc dzielnicowy. Jak w prosty sposób skontaktować się ze swoim dzielnicowym? Jak i gdzie znaleźć dane adresowe jednostki Policji, która nas interesuje? Jest proste narzędzie, które w tym pomaga - aplikacja „Moja Komenda”.

Dziś już bardzo niewiele osób ma w domu książkę telefoniczną. Młodsze pokolenia być może nawet nie wiedzą, że coś takiego istnieje. Większość z nas listę kontaktów ma zapisaną w telefonie, a potrzebnych numerów szuka za pośrednictwem przeglądarki internetowe. Ale wyniki tego wyszukiwania nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością i czasami wskazują na nieaktualne numery czy dane.

Dlatego w sprawie wyszukiwania numerów kontaktowych do policjantów Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wyszło naprzeciw oczekiwaniom obywateli. Zamiast wyszukiwać informacji w przeglądarkach internetowych został przygotowany mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji, a także spis dzielnicowych.

Dzielnicowy - jest to policjant, który czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców, porządkiem publicznym i przestrzeganiem prawa w swoim rejonie służbowym. To taka najprostsza definicja. Dla wielu jednak, dzielnicowy to przede wszystkim policjant pierwszego kontaktu, który pomaga rozwiązać problemy i wciela niezbędne działania do poprawy bezpieczeństwa. Służba dzielnicowego jest wymagająca i bardzo odpowiedzialna, a poza tym trudna, ponieważ naraża policjanta na to, że każdego dnia będzie się stykał z nieprzyjemnymi zjawiskami, takimi jak np.: przemoc i alkoholizm w rodzinach, wobec których interweniuje.
 
Czasami właśnie w takich rodzinach bezpośredni kontakt z dzielnicowym jest pierwszym krokiem do rozwiązania problemu. Dzięki aplikacji „Moja Komenda” można w bardzo prosty sposób odszukać swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisanie swojego adresu zamieszkania. Od razu uzyskujemy informację, w której jednostce pracuje nasz dzielnicowy, jaki jest jej adres i telefon. Żeby połączyć się ze swoim dzielnicowym telefonicznie wystarczy jedno kliknięcie.

Aplikacja „Moja Komenda” ułatwia lokalizowanie komend i komisariatów Policji. Poprzez prezentację mapy dojedziemy do najbliższej jednostki, gdzie zostanie udzielona nam niezbędna informacja lub pomoc.
 
Każdy mieszkaniec miasta lub wsi może skorzystać z porady swojego dzielnicowego wysyłając maila lub dzwoniąc do niego. Kontakt do nich wraz z przypisanym rejonem służbowym, a także adresem mailowym i numerem telefonu dostępny jest na stronach internetowych komend miejskich i powiatowych lub właśnie w aplikacji ,,Moja Komenda''. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w dwóch trybach - online i offline.

Przypominamy, że w sprawach pilnych i nagłych, które stanowią bezpośrednie i realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób oraz dla mienia, należy kontaktować się z policjantami za pośrednictwem numeru alarmowego 112. Aplikacja „Moja Komenda” nie służy do zgłaszania potrzeby takiej interwencji za jej pośrednictwem.

Aplikacja „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Android i iOS.  Usługa jest bezpłatna.

Aplikacja dostępna jest pod adresami: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk lub https://apps.apple.com/pl/app/moja-komenda/id919504159

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. sztab. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.