Wydanie nr 174/2024, Sobota 22.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Agenor, Flawiusz, Achacy, Innocenta, Paulina, Achacjusz, Innocenty, Tomasz, Alban
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Mając ponad 2,5 promila uszkodził auto i oddalił się z miejsca zdarzenia.

  • Wydanie nr 174/2024
  • 26 maja 2023, 11:58
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Mając ponad 2,5 promila uszkodził auto i oddalił się z miejsca… fot. KPP Malbork
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca Malborka, który kierując wózkiem widłowym, uderzył w zaparkowanego Volkswagena i uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W czwartek, 25 maja około godziny 12:00 policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło na ul. Chodkiewicza w Malborku.

- „Mężczyzna kierujący wózkiem widłowym stracił nad nim panowanie i uderzył w zaparkowanego Volkswagena, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Całą sytuację widział świadek, który po przyjeździe policjantów wskazał posesję, na którą wjechał uciekinier. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu znaleźli wózek widłowy z uszkodzeniami i ustalili jego kierowcę. Sprawcą okazał się 52-letni mieszkaniec Malborka. Badania przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazały, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu” - wyjaśnia st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Ponadto, po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 52- latek nie posiada prawa jazdy, które w przeszłości stracił za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Przed sądem odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i bez uprawnień.  Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat więzienia.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.