Wydanie nr 107/2024, Wtorek 16.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Muzeum Zamkowe z nagrodą honorową w konkursie Najpiękniejsze Polskie Książki 2022.

Malbork. Muzeum Zamkowe z nagrodą honorową w konkursie Najpiękniejsze… fot. Muzeum Zamkowe w Malborku
Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie nagrodę honorową otrzymała publikacja Muzeum Zamkowego w Malborku o przebudowie Przedzamcza.

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przyznało wyjątkową nagrodę publikacji Muzeum Zamkowego w Malborku pt. „Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych” autorstwa Agnieszki Kowalskiej, Moniki Rogalewskiej, Bartosza Skopa i Bogusza Wasika. Za projekt okładki, opracowanie graficzne i skład odpowiedzialny był Ryszard Bienert, wydawcą - Muzeum Zamkowe w Malborku, zaś druk i oprawę wykonał Zakład Poligraficzny Moś i Łuczak z Poznania.

Nagrodę podczas Międzynarodowych Targów Książki odebrała Aleksandra Sobczak – pomysłodawczyni koncepcji wydawniczej i główna koordynatorka przedsięwzięcia.

- „Publikacja ta jest doskonałym przykładem tego, iż specjalistyczne zagadnienia, takie jak dokumentacja i adaptacja architektonicznych historycznych budynków do nowych funkcji, można przedstawić czytelnikom w nowoczesny i niebanalny, a zarazem logiczny i przejrzysty sposób. Książka intryguje już od samej, czysto typograficznej okładki z wkomponowaną w nią pocztówką. Oryginalnym zabiegiem jest nadrukowanie na brzegach książki miniatur budynków zamkowych. Layout publikacji w łatwy sposób umożliwia czytelnikowi przyswojenie tekstu, który został tu zawarty w aż czterech językach, czego dowiadujemy się już z pierwszej strony okładki. Jest to intrygujący i znakomity koncept projektowy, typograficzny i wydawniczy, w którym żaden z elementów książki nie został pominięty” – takie słowa komisji konkursowej usłyszała publiczność podczas wręczenia nagród.


Muzeum Zamkowe w Malborku zachęca do sięgnięcia po tę nietuzinkową publikację.


 


 

Informacja i zdjęcia: Muzeum Zamkowe w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.