Wydanie nr 174/2024, Sobota 22.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Agenor, Flawiusz, Achacy, Innocenta, Paulina, Achacjusz, Innocenty, Tomasz, Alban
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Młodzież z odwiedzinami w komendzie policji.

  • Wydanie nr 174/2024
  • 25 maja 2023, 09:45
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Młodzież z odwiedzinami w komendzie policji. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Nowodworscy policjanci gościli u siebie kolejną grupę uczniów. Tym razem odwiedzili ich uczniowie Zespołu Szkół z Nowego Dworu Gdańskiego. Poza poznaniem specyfiki pracy mundurowych i sprzętu wykorzystywanego do służby, goście usłyszeli też kilka ważnych informacji związanych z bezpieczeństwem.

Wizyty dzieci i młodzieży w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, to stały element działań profilaktycznych. Podczas tego typu spotkań uczniowie mogą z bliska poznać pracę stróżów prawa i posłuchać o zasadach bezpieczeństwa. Tym razem okazję ku temu mieli uczniowie Zespołu Szkół z Nowego Dworu Gdańskiego.

- „Dzielnicowi spotkali się z młodzieżą, aby porozmawiać na temat zagrożeń wynikających z procederu handlu ludźmi. Spotkanie miało na celu uświadomienie, jak poważnymi problemami są: przymusowa prostytucja, praca przymusowa, handel dziećmi czy handel narządami” - informuje mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim.
Problem handlu ludźmi może dotyczyć każdego. Najskuteczniejszą profilaktyką jest wiedza. Dlatego też, działania policjantów mają na celu przestrzec i uchronić młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Chęć zarobku i podróży powoduje, że to młodzi ludzie korzystają z ofert pracy za granicą, gdzie mogą zostać wykorzystani do niewolniczej pracy lub w celach seksualnych.

- „Funkcjonariusze zaprezentowali zgromadzonym sprzęt, jaki wykorzystują w codziennej służbie. Uczniowie mieli okazję z bliska obejrzeć różne jednostki broni i usłyszeć o zasadach jej używania. Podczas tego spotkania policjanci zachęcali uczniów do wstąpienia w policyjne szeregi. Mundurowi informowali wszystkie zainteresowane osoby o rekrutacji i wymaganiach względem kandydatów do służby. Uczniowie mogli zasięgnąć informacji, gdzie i jakie dokumenty należy złożyć” - dodaje policjantka.

Uczniowie dostali również ulotkę informacyjną dotyczącą tego, jak zostać policjantem, w której podano wszystkie niezbędne informacje o warunkach, wymaganiach oraz etapach postępowania kwalifikacyjnego.

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.