Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Znany jest raport o stanie powiatu za 2022 r. Wkrótce debata i sesja absolutoryjna.

Malbork. Znany jest raport o stanie powiatu za 2022 r. Wkrótce debata… fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Starostwo Powiatowe w Malborku opublikowało „Raport o stanie powiatu za rok 2022”, który będzie rozpatrywany na najbliższej sesji Rady Powiatu Malborskiego. W debacie może zabrać głos każdy z mieszkańców naszego powiatu. Jak to zrobić?

Co roku, do 31 maja Zarząd Powiatu przedstawia Radzie Powiatu raport o stanie powiatu. Raport obejmuje podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim, głównie realizację polityk, uchwał Rady, programów czy strategii. Na stronie Starostwa Powiatowego w Malborku taki raport został już zamieszczony. Na kilkudziesięciu stronach możemy przeczytać o działalności władz samorządowych i podległym im instytucjom.

W środę, 7 czerwca o godz. 13.00 odbędzie się XLV sesja Rady Powiatu Malborskiego, na której Rada będzie rozpatrywała „Raport o stanie powiatu za rok 2022”. W debacie tej udział mogą wziąć mieszkańcy naszego powiatu.

Każdy, kto będzie chciał wziąć udział w debacie, musi wcześniej złożyć do Przewodniczącego Rady Powiatu Malborskiego (zgodnie z art. 30a, ust. 7 pkt 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym, t.j. Dz.U. 2022 poz. 1526) zgłoszenie udziału, popartego podpisami co najmniej 150 osób. Liczba podpisów uzależniona jest od liczby mieszkańców danego powiatu. W przypadku powiatu malborskiego, który jest powiatem do 100 tys. mieszkańców wystarczy tylko 150 podpisów. Zgłoszenia można złożyć do Biura Rady Powiatu, do 6 czerwca do godz. 14.00 lub na adres elektroniczny na adres br@powiat.malbork.pl.

Wzór pisemnego zgłoszenia mieszkańca powiatu malborskiego do udziału w debacie nad raportem

Podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu Malborskiego odbędzie się również głosowanie w sprawie udzielenia wotum zaufania Zarządowi Powiatu oraz udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu Malborskiego za 2022 r.

 

Z treścią raportu można zapoznać się na stronie https://bip.powiat.malbork.pl/dokumenty/1910

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.