Wydanie nr 336/2023, Sobota 2.12.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Balon meteorologiczny na drzewie – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 336/2023
  • 24 maja 2023, 11:38
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Balon meteorologiczny na drzewie – raport sztumskich służb mundurowych. fot. wikipedia
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilku interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

We wtorek, 16 maja br. o godzinie 09.21 zastęp pojechał do Sztumu, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych wolno stojących na parterze w pokoju na podłodze przy łóżku leżał mężczyzna. Był przytomny. Obok stała żona poszkodowanego. Z ustalonych informacji wynikało, że osoba leżąca na podłodze jest po przebytym udarze. Strażacy ocenili poszkodowanego pod kątem ewentualnych obrażeń - brak urazów i podnieśli mężczyznę na łóżko. Na tym zakończono działania.

W środę, 17 maja br. o godzinie 11.34 zastęp skierowano do miejscowości Zielonki, gdzie w mieszkaniu na 2 piętrze w budynku wielorodzinnym znajdowała się otyła kobieta - przytomna z urazem, pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. ZRM poprosił o pomoc w przeniesieniu kobiety z mieszkania do karetki. Ratownicy pomogli w przeniesieniu na noszach płachtowych kobiety do karetki. Kierownik zespołu poinformował, że po pacjentkę przybędzie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wyląduje na oddalonym o około 200m boisku piłkarskim. Strażacy zabezpieczyli lądowanie LPR na boisku i pomogli w przeniesieniu kobiety z karetki do śmigłowca. Pacjentka została zabrana z miejsca przez LPR. Na tym zakończono działania.

W czwartek, 18 maja br. o godzinie 17.44 cztery zastępy zadysponowano do miejscowości Witki, gdzie w lesie paliła się ściółka leśna i pojedyncze rośliny podszytu. Na miejscu był leśniczy i osoby postronne. Strażacy po rozpoznaniu, podali 3 prądy wody w natarciu. Po zagaszeniu pogorzeliska, zakończono działania. Na miejscu pozostał leśniczy z pracownikami ZUL.

W niedzielę, 21 maja br. o godzinie 13.43 zastęp pojechał do miejscowości Jasna, gdzie 20-letni mężczyzna siedział na trawie w pobliżu domu pod opieką rodziny. Poinformował, że wcześniej był nieprzytomny, a w chwili obecnej było mu duszno. Dodał, że jest alergikiem, ale nie zna przyczyny, która mogła wywołać reakcje. Strażacy udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy - tlenoterapię i wsparcie psychiczne. Do miejsca zdarzenia dojechał ZRM, któremu przekazano poszkodowanego. ZRM poinformował, że na miejscu wyląduje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Strażacy zabezpieczyli lądowisko. Poszkodowany został zabrany przez ZRM do szpitala. Na tym zakończono działania.

O godzinie 16.45 zastęp skierowano do miejscowości Węgry, gdzie patrol policji poinformował, że na drzewie na wysokości około 20m znajduje się obiekt przypominający balon. Strażacy rozstawili drabinę. Operator podniósł znajdującego się w koszu drabiny policjanta zabezpieczonego w szelki i przypiętego do kosza, do znajdującego się na drzewie obiektu. Po oględzinach funkcjonariusz poinformował, że obiektem jest balon meteorologiczny, który został przez niego zdjęty. Po opuszczeniu drabiny, balon został zabezpieczony przez patrol policji. Na tym zakończono działania.

W poniedziałek, 22 maja br. o godzinie 11.07 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Minięta, gdzie paliła się słoma o powierzchni około 2m² pod nadzorem właściciela posesji. Nie stwierdzono zagrożeń, policja była na miejscu.

O godzinie 11.32 dwa zastępy skierowano do Dzierzgonia, gdzie w domu jednorodzinnym wydobywała się para wodna z pomieszczeń na parterze. Mieszkanka domu znajdowała się na zewnątrz budynku. Ratownicy w aparatach OUO z urządzeniami pomiarowymi weszli do budynku, po czym zgłosili brak oznak pożaru. Powodem „zadymienia” było zadziałanie zaworu bezpieczeństwa w instalacji C.O. Ratownicy wygasili w piecu, otworzyli zawory na obieg C.O., schłodzili urządzenie grzewcze i przewietrzyli obiekt. Pomiar CO nie wykazał wystąpienia CO. Na tym zakończono działania.


 


 

Informacje przekazał: mł. kpt. Piotr Spiżewski, Specjalista Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.