Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

XXXVI Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Wrocław 20-21.05.2023

W miniony weekend we Wrocławiu odbyły XXXVI Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate. Najważniejsza impreza w Europie w tym roku zgromadziła na sali sportowo – widowiskowej Akademii Wychowani Fizycznego około 750 zawodników z 27 krajów.

W sobotę 20.05.2023 startowali juniorzy. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowało w tym dniu troje młodych zawodników. Juniorka Zofia Bukowska w kumite + 65 kg powtórzyła swój wynik z Pucharu Europy z zeszłego roku i zajęła 3 miejsce w swojej kategorii. W półfinale niestety nie sprostała Katerynie Yemelianowej z Ukrainy. Bliska zdobycia medalu była Hanna Urbańska z sekcji Sztum, która startowała w kumite dziewcząt 12-13 lat + 50 kg. W ćwierćfinale Hania zdecydowanie wygrała z Valerią Zaremba z Ukrainy. W półfinale po bardzo wyrównanej walce , przez decyzję sędziów przegrała natomiast z Serbką Lenką Obradovic. Szkoda , bo medal był naprawdę w zasięgu ręki. Ostatnim startującym zawodnikiem MKKK w tym dniu był Ksawery Ściślak z sekcji Sztum, który w kumite chłopców 14-15 lat + 75 kg wolnym losem wszedł do ćwierćfinału, w którym zmierzył się z Antonem Mezhenskyim z Ukrainy. Po bardzo wyrównanej walce niestety w końcówce Ksawery dał się trafić techniką nożną w głowę. Zabrakło trochę doświadczenia.

W niedzielę 21.05.2023 do walki stanęli seniorzy. W kategorii kata Malbork reprezentowało dwóch zawodników. W bardzo dobrze osadzonej konkurencji wystartowało aż 34 zawodników z całej Europy. Miłosz Wolak zajął dobre 7 miejsce . Niestety do szóstki finałowej zabrakło mu 0,1 punktu. Szkoda bo na ostatnich Mistrzostwach Europy i Pucharze Europy Miłosz był czwarty i miał szansę w tym roku powalczyć o medal w tej konkurencji. Drugi nasz zawodnik Marcin Kondra zajął ostatecznie 17 miejsce lokując się w połowie stawki. Nie udało się powtórzyć sukcesu z ostatniego Pucharu Europy gdzie Marcin był piąty tuż za Miłoszem . W pierwszym dniu zawodów sędziował sensei Wojciech Kunicki.

Zarząd Malborskiego Klubu Kyokushin Karate pragnie podziękować panu Piotrowi Wojciechowskiemu za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz kibicom , którzy pomimo dużej odległości od domu dotarli do Wrocławia kibicować naszym zawodnikom.