Wydanie nr 267/2023, Niedziela 24.09.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Poznaj Polskę – wsparcie dla uczniów powiatowych szkół.

Starosta sztumski Leszek Sarnowski i wicestarosta Kazimierz Szewczun podpisali porozumienie z Ministerstwem Edukacji i Nauki o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę”. Dzięki temu uczniowie trzech szkół z powiatu sztumskiego zwiedzą m.in. Warszawę, Kraków i Wadowice.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji środki finansowe przeznaczone zostaną na dofinansowanie trzech wycieczek szkolnych dla uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sztumski. Jest to już kolejna edycja programu realizowana przez Powiat Sztumski. Całkowity koszt przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę” opiewa na kwotę 36 948,00 zł, z czego dotacja stanowi 25 tys. zł.

Na wycieczkę pojadą uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica

w Barlewiczkach - Technikum Nr 2 (kwota dofinansowania 5 tys. zł), Szkoły Podstawowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach (15 tys. zł) oraz Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu – Liceum Ogólnokształcące (5 tys. zł).

W ramach pozyskanych środków uczniowie odwiedzą takie miejsca jak: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Narodowe oraz Sukiennice w Krakowie, jak również Żywe Muzeum Piernika, Dom Mikołaja Kopernika oraz Stare i Nowe Miasto w Toruniu.


 

 

 

Informacja: Starostwo Powiatowe w Sztumie


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.