imieniny: pokaż (8 imion)Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. 9 złotych medali uczniów II LO podczas Licealiady 2023.

Malbork. 9 złotych medali uczniów II LO podczas Licealiady 2023. fot. II LO Malbork
Na malborskich stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce Licealiada 2023. II Liceum Ogólnokształcące w Malborku reprezentowała grupa 30 uczniów, zdobywając łącznie 16 medali, w tym 9 złotych.

W środę, 17 maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malborku rywalizowali uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu malborskiego w ramach Mistrzostw Powiatu w Lekkiej Atletyce Licealiada 2023. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

II LO reprezentowało 12 dziewcząt i 18 chłopców w konkurencjach biegowych i technicznych, w których odnieśli liczne sukcesy - 9 złotych medali, 2 srebrne i 5 brązowych.

W biegu na 100m na III miejscu uplasowała się Nikola Kuzikowska z czasem 15:07.

W biegu na 400m III miejsce z czasem 56:41 zajął Bartek Sowiński.

W biegu na 800m I miejsce zajęli: Julia Rogowska z czasem 2:46:97 i Oskar Wąsik z czasem 2:18:61.

W biegu na 1500m I miejsce zajęli: Hanna Cielas z czasem 6:41:31 oraz Emil Ziniewicz z czasem 4:37:06.

W sztafecie 4x100m I miejsce zajęła zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców. Dziewczęta biegły w składzie: Natalia Piątek, Adrianna Kratewicz, Julia Stachowicz i Nikola Kuzikowska (czas 1:00:81). Chłopcy pobiegli w składzie: Rafał Tomczyk, Szymon Grzegorowski, Bartek Sowiński i Marcel Dziuwe (czas 48:32).

W skoku w dal Zuzanna Noworacka zajęła III miejsce skacząc 4,01m.

W skoku wzwyż I miejsce zajęła Julia Szymkowska (130cm), II - Wiktor Ołdziejewski (160cm), a III - Dominika Garbala (115cm).

W rzucie oszczepem I miejsce zajął Dorian Walentynowicz (35,36m), a III - Natalia Błądek (20,71m).

W pchnięciu kulą I miejsce zdobył Damian Grunwald (9,74m), a III – Nikola Zborowska (6,75m).

- „Nie mniej jednak warto docenić wszystkich zawodników, którzy rywalizowali w zawodach, zbierając cenne doświadczenie, wkładając maksimum wysiłku i bijąc własne rekordy życiowe. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły” – mówią nauczyciele wychowania fizycznego II LO w Malborku.