imieniny: pokaż (7 imion)Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Sukces Michaliny Kumkowskiej na Bałtyckich Nadziejach Olimpijskich w Gdańsku.

MAL WOPR. Sukces Michaliny Kumkowskiej na Bałtyckich Nadziejach Olimpijskich… fot. MAL WOPR Malbork
Z czterema medalami wrócili zawodnicy MAL WOPR z zawodów pn. „Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie”, które odbyły się w Gdańsku. W zestawieniu 21 klubów zdobywających medale, ekipa MAL WOPR w klasyfikacji medalowej zajęła bardzo wysokie, 11 miejsce.

W sobotę, 13 maja w Gdańsku odbyły się „Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie”. Najlepszą 9-letnią, młodą pływaczką w pierwszym porannym bloku zawodów okazała się reprezentantka Malborka Michalina Kumkowska.

- „Poprawiając swoje dotychczasowe rekordy życiowe na dystansach 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym, w każdym starcie aż o 9 sekund, wywalczyła złoty i srebrny medal. Zwyciężyła też bezapelacyjnie w klasyfikacji generalnej startujących pływaczek. Czas, który uzyskała na sprinterskim dystansie popularnym kraulem, a który wynosi 37,88s, budzi prawdziwy podziw. Nasza zaledwie dziewięcioletnia pływaczka to prawdziwy talent, który mamy nadzieję, właśnie zaczyna rozkwitać - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „O iskrze talentu możemy także mówić z pewnością w przypadku Kacpra Patoki, który dzień po powrocie z Dębicy ze zgrupowania kadry wojewódzkiej, pojechał po medal do Gdańska. W konkurencji 100m stylem dowolnym, mimo zmęczenia podróżą,  wywalczył srebro.

Krążek z najcenniejszego kruszcu przywiózł z zawodów 15-letni Dawid Patoka, który był najlepszy w konkurencji 100m stylem grzbietowym. Swój najlepszy wynik w tej konkurencji poprawił o blisko dwie sekundy (1:07,68), a do gdańskich zdobyczy dorzucił życiówkę na 200m stylem zmiennym, która od soboty wynosi 2:25,47s. O podium otarła się pozostała dwójka malborskich pływaków startująca w zawodach „Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie”. Czwarty w konkurencji 100m stylem dowolnym był Sławomir Szpaczyński, zaś Ania Czerwińska w tej samej konkurencji uplasowała się na miejscu piątym.