Wydanie nr 174/2024, Sobota 22.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Agenor, Flawiusz, Achacy, Innocenta, Paulina, Achacjusz, Innocenty, Tomasz, Alban
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ćwiczenia Zalew-23. Żołnierze 16. Dywizji wraz z sojusznikami przeprawią się przez Mierzeję Wiślaną. Zobacz wideo z plaży w Kątach Rybackich.

Ćwiczenia Zalew-23. Żołnierze 16. Dywizji wraz z sojusznikami przeprawią… fot. 16 Dywizja Zmechanizowana mł. chor. Daniel Wójcik
W ćwiczeniu uczestniczy 2500 żołnierzy z jednostek Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej, Inspektoratu Wsparcia SZ, WOT oraz sił sojuszniczych wchodzących w skład Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Ponadto, w ćwiczeniu zaangażowanych jest około 500 jednostek sprzętu bojowego i zabezpieczenia logistycznego. Scenariusz ćwiczenia zakłada realizację zadań nie tylko na obszarze Mierzei Wiślanej, ale również na Przykoszarowym Placu Ćwiczeń Modrzewinie, 22 Bazie Lotniczej w Malborku oraz Porcie Wojennym w Gdyni.

16. Dywizja Zmechanizowana przeprowadzi ćwiczenie taktyczne z wojskami sojuszniczymi pod kryptonimem Zalew-23 w rejonie Mierzei Wiślanej. Ćwiczenie będzie prowadzone we współpracy z Batalionową Grupą Bojową NATO, Marynarką Wojenną, Wojskami Obrony Terytorialnej oraz Wojskami Inżynieryjnymi.

Głównym zadaniem, które czeka żołnierzy jednostek, jest nabycie nowych umiejętności i szkolenie się w nowym terenie, w którym mamy możliwość pierwszy raz od dłuższego czasu działać, a także nawiązanie współpracy z innymi jednostkami, jak również z Batalionową Grupą Bojową NATO, która stacjonuje w Orzyszu - informuje rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Magdalena Kościńska.

 


Zobacz wideo z kamery pogodowej TvRegionalna24 z plaży w Kątach Rybackich.

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.