Wydanie nr 149/2023, Poniedziałek 29.05.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Maksymina, Teodor, Bogusława, Maksymin, Ermentruda, Urszula, Rajmunda, Magdalena, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Remont przepompowni ścieków – wkrótce rozpocznie się inwestycja warta prawie 3 mln zł.

Gmina Miłoradz. Remont przepompowni ścieków – wkrótce rozpocznie… fot. UG Miłoradz
Samorząd gminy Miłoradz rozstrzygnął przetarg na wykonanie remontu przepompowni ścieków na terenie gminy. Inwestycja warta prawie 3 miliony złotych doprowadzi do poprawy efektywności pracy oczyszczalni ścieków i instalacji wodno-kanalizacyjnej. W piątek (24 marca) odbyło się spotkanie przedstawicieli gminy z wykonawcą inwestycji. 

Inwestycja składa się z trzech części. Pierwsza będzie polegała na modernizacji przepompowni ścieków. Zaplanowano uszczelnienie i zabezpieczenie studni, wymianę pokryw z włazami, drabinek, prowadnic i łańcuchów, wymianę niezbędnej armatury i pomp oraz montaż sterowania elektronicznego, umożliwiającego bieżący, internetowy nadzór z funkcją powiadomienia o awarii. Jest to drugi etap modernizacji czterdziestu posiadanych przez gminę przepompowni. Tym razem prace zostaną wykonane w trzynastu wybranych przepompowniach. 

Druga część inwestycji dotyczy zakupu wyposażenia oczyszczalni ścieków w Miłoradzu. Zainstalowane zostaną dwie dmuchawy napowietrzania bioreaktorów oraz pompy – jedna do odprowadzania osadu zagęszczonego, a druga do wód nadosadowych.

– „Przed nami bardzo duża inwestycja, która przybliża nas do rozwiązania problemów dotyczących gminnej gospodarki wodno-kanalizacyjnej. Od lat dużo się o tym mówiło, a teraz krok po kroku zamieniamy obietnice w czyny” – mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. – „Przedsięwzięcie ma na celu wyremontowanie i unowocześnienie naszych przepompowni i oczyszczalni. Obecnie użytkowany sprzęt jest wyeksploatowany i wymaga manualnej obsługi. Zakup nowoczesnego wyposażenia umożliwi osiągnięcie wysokich norm oczyszczenia ścieków oraz zapewni bezawaryjną pracę obiektów”.

Trzecia część inwestycji będzie polegała na wykonaniu ośmiu zasuw na sieci wodociągowej w miejscowościach: Miłoradz, Pogorzała Wieś, Bystrze, Mątowy Małe, Stara Wisła i Gnojewo.

– „Montaż zasuw pozwoli na prowadzenie prac na sieci wodociągowej bez konieczności odcinania od wody całej miejscowości, a czasem nawet kilku. Zasuwy umożliwią nam dostawy wody do budynków nieobjętych pracami na sieci” – nie kryje zadowolenia Dominika Wróbel, dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Miłoradzu – „Należy pamiętać, że nasza sieć była wykonana w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Jest stara i awaryjna. Robimy zatem wszystko, co jesteśmy obecnie w stanie, by zminimalizować liczbę awarii i wyłączeń wody”. 

Wszystkie wyżej wymienione zadania są ze sobą spójne, ponieważ gmina Miłoradz samodzielnie prowadzi system dostaw wody oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków. Wszystkie zadania są ze sobą komplementarne i pozwolą na zwiększenie efektywności i poprawę jakości funkcjonowania całego systemu.

Inwestycję wykona firma Hydro-Partner Sp. z o.o. z Leszna. Wartość prac przetargowych to 2 673 119,80 złotych. Trzeba jednak zaznaczyć, że Urząd Gminy w Miłoradzu pozyskał na inwestycję ze środków zewnętrznych 2 380 500 złotych.

Dodając do kwoty przetargowej wcześniejszy koszt wykonania dokumentacji, a także koszt nadzoru inwestycyjnego, całe przedsięwzięcie zostanie zrealizowane za prawie 3 miliony złotych. Wykonawca będzie miał 16 miesięcy na przeprowadzenie wszystkich prac modernizacyjnych.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy w Miłoradzu

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.