Wydanie nr 174/2024, Sobota 22.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Agenor, Flawiusz, Achacy, Innocenta, Paulina, Achacjusz, Innocenty, Tomasz, Alban
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Szczęśliwy finał historii porzuconych szczeniąt.

  • Wydanie nr 174/2024
  • 24 marca 2023, 13:09
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Nowy Dwór Gdański. Szczęśliwy finał historii porzuconych szczeniąt. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W czwartek w jednej z miejscowości powiatu nowodworskiego ktoś pozostawił w kartonie przy drodze 6 małych szczeniaków. Jednemu z nich dom podarował nowodworski policjant. Dzięki szybkiej reakcji i współpracy służb i pracowników Urzędu Miasta, wszystkie pociechy nie znalazły się w schroniska.

W czwartek, 23 marca około godz. 12:00 funkcjonariusze nowodworskiej Straży Miejskiej otrzymali zgłoszenie o pozostawionych w kartonie 6 szczeniakach na trasie Marzęcino- Osłonka. Z uwagi na to, że nie było gdzie ich umieścić, odezwali się do oficer prasowej nowodworskiej policji, z którą często współpracują w tematach pomocy zwierzętom. Mł. asp. Karolina Figiel skontaktowała się z Nowodworskim Stowarzyszeniem Iskierka, które jak zawsze służy pomocą i tym razem również zaoferowali swoją pomoc w umieszczeniu szczeniąt w domu tymczasowym. Funkcjonariuszka pokazała zdjęcie maluchów asp. szt. Rafałowi Pełczyńskiemu - wywołało to u policjanta wiele emocji.

- „Funkcjonariusz pokazał, jak wielkie ma serce i postanowił przygarnąć jednego z maluchów, który ma wyjątkowo piękne niebieskie oczy. Policjant zyskał wiernego przyjaciela i nazwał go „Lucky”, który od teraz będzie z nim na dobre i złe. W międzyczasie dzięki strażnikom miejskim i pracownikom Urzędu Miasta wszystkie szczeniaki znalazły kochane domy. Cieszymy się, że dzięki szybkiej reakcji i dobrym sercom wszystkich ludzi zaangażowanych w sytuację miała ona jednak szczęśliwy koniec” - informuje mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

- „Pamiętajmy, że porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 r. Dokładniej dotyczy go Art. 6.2 pkt 11: „Porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje”. Każdy, kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem” - dodaje policjantka.

Policjanci apelują do posiadaczy zwierząt o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a w szczególności o troskę i opiekę, a także przypominają, by nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast poinformować odpowiednie służby.

 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ddd
Ddd 24.03.2023, 13:26
Dwa trafiły do pracowniczki Urzędu Miejskiego.