Wydanie nr 276/2023, Wtorek 3.10.2023
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Utrudnienia na odcinku Malbork – Krasnołęka (wjazd na lotnisko).

DK22. Utrudnienia na odcinku Malbork – Krasnołęka (wjazd na lotnisko). fot. TvRegionalna24.pl
Prace związane z przebudową drogi krajowej nr 22 na odcinku Królewo Malborskie – granica województwa rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Póki co, nie występowały większe utrudnienia i kierowcy mogli swobodnie jeździć po drodze. Niestety, od środy wprowadzone zostały zmiany i ruch wahadłowy.

Rozbudowywany odcinek drogi ma ponad 10 kilometrów – ciągnie się od Królewa Malborskiego do granicy województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Prace inwestycyjne idą pełną parą. Od środy, 8 marca br. wprowadzono ruch wahadłowy w jednej z trzech części przebudowywanego odcinka DK22 - od wyjazdu z Malborka do wjazdu na lotnisko wojskowe w Królewie. W ciągu dnia ruch kierowany będzie przez pracowników firmy wykonującej inwestycję, z kolei w nocy zastąpi ich sygnalizacja świetlna.

Uprasza się kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad podkreśla, że celem tej inwestycji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na DK22, a także dostosowanie jej parametrów do wymaganej dla drogi krajowej klasy technicznej GP, co z kolei ma się przyczynić do skrócenia czasu i zapewnienia odpowiednich warunków podróży. Co ważne, wszystko ma się odbyć przy uwzględnieniu wymogów ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

- „Do wykonania jest m.in. poszerzenie jezdni, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni, korekta łuków poziomych i spadków poprzecznych. Przebudować należy również skrzyżowania z drogami poprzecznymi oraz przepusty, zjazdy i zatoki autobusowe. Pojawią się nowe chodniki i drogi rowerowe. Generalny wykonawca jest też odpowiedzialny m.in. za zapewnienie poprawnego odwodnienia drogi, budowę czy przebudowę kolidującego uzbrojenia podziemnego, a także zagospodarowanie zieleni, montaż barier ochronnych i balustrad, budowę ekranów akustycznych, zbiorników retencyjno-odparowujących, miejsca do odpoczynku i rekreacji wzdłuż drogi rowerowej” - informuje GDDKiA.

Koszt inwestycji to ponad 175,6 mln zł.

A jak wygląda postęp prac na terenie inwestycji? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.