Wydanie nr 107/2024, Wtorek 16.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Kto podpala byłą mleczarnię?

Malbork. Kto podpala byłą mleczarnię? fot. mł. asp. Mariusz Wyciszkiewicz KP PSP Malbork
W ciągu niespełna dwóch tygodni w budynku po byłej mleczarni przy ul. Wojska Polskiego w Malborku doszło do dwóch pożarów. W opuszczonym od wielu lat kompleksie mało prawdopodobne jest, by doszło do samozapłonu. Czy ktoś ogień podkłada celowo? W jakim celu?

We wtorek, 7 lutego krótko po godz. 17.00 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku odebrał zgłoszenie o pożarze w pustostanie po byłej mleczarni w Malborku. Poprzednio podobne zgłoszenie wpłynęło pod koniec lutego br. Wówczas doszło do podpalenia drzwi na jednym z pięter w biurowej części budynku.

Zadysponowano trzy zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Malborka. Po dojeździe do miejsca zdarzenia okazało się, że wewnątrz pustostanu palą się śmieci.

Jak informuje mł. asp. Mariusz Wyciszkiewicz z KP PSP w Malborku, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili rozpoznanie budynku. Po rozwinięciu linii głównej i jednego odcinka linii gaśniczej W52, ratownicy w aparatach ODO weszli do środka pomieszczenia i zlokalizowali źródło pożaru. Podali prąd wody na palące się śmieci. Do miejsca zdarzenia dojechał zastęp OSP Stogi, który zbudował drugą linię gaśniczą.

Ratownicy oddymili pomieszczenia za pomocą wentylatorów spalinowych i otworzyli dodatkowe otwory wentylacyjne. Sprawdzili przyległe pomieszczenia w celu eliminacji zarzewi ognia. Po ugaszeniu palących się śmieci, przeszukali pogorzelisko - brak osób poszkodowanych. Po sprawdzeniu kamerą termowizyjna miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu pomieszczeń miernikiem wielogazowym, które nie wykazały zagrożenia, zakończono działania.

 

Przyczyny pożaru ustalają policjanci.

 

 

Zdjęcia i materiał wideo: mł. asp. Mariusz Wyciszkiewicz KP PSP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.