Wydanie nr 336/2023, Sobota 2.12.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Spacer z przewodnikiem po filmowym Malborku.

Spacer z przewodnikiem po filmowym Malborku. fot. Oddział Przewodnicki PTTK Malbork
W niedzielę, 26 lutego Oddział Przewodnicki PTTK Malbork zorganizował „Spacer z przewodnikiem”, którego motywem przewodnim był filmowy Malbork, a dokładnie miejsca na terenie naszego miasta, w których były kręcone sceny do różnych filmów i seriali.

Niedzielny „Spacer z przewodnikiem” odbył się z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Wzięło w nim udział ponad 50 osób. W świat filmowego Malborka wprowadził uczestników wydarzenia przewodnik PTTK Adam Chęć.

- „Spacer rozpoczął się przed wejściem do Muzeum Zamkowego, wiódł uliczkami Malborka, a zakończył się prezentacją multimedialną w Wieży Ciśnień. Krzyżacy, Pan Samochodzik i Templariusze, Sztos, Znak Orła, Wiedźmin, Król Olch, Królowa Bona, Pan na Żuławach, Kopernik to tylko kilka z tytułów filmów, które były kręcone na terenach zamku i miasta” - informuje Oddział Przewodnicki PTTK Malbork.

Podczas tej przygody z filmem zabrakło czasu, aby porozmawiać o wszystkich filmach, w których tłem akcji było nasze miasto. Dlatego też w przyszłości może odbędzie się kolejne spotkanie dotyczące tej tematyki.

- „Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w spacerze i zapraszamy na nasze kolejne imprezy” - dodaje Oddział PTTK.

 

 

 

 

Zdjęcia: Oddział Przewodnicki PTTK Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.