Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dalej ciemno na ul. Dąbrówki - alarmują kierowcy. Zobacz wideo.

Malbork. Dalej ciemno na ul. Dąbrówki - alarmują kierowcy. Zobacz wideo.… fot. TvRegionalna24.pl
Remont ul. Dąbrówki w Malborku zakończył się ponad dwa lata temu. Mimo upływu czasu, droga w dalszym ciągu nie doczekała się znaków drogowych poziomych. Wielu kierowców alarmuje, że z tego powodu wieczorową porą jazda tym odcinkiem jest dość niebezpieczna.

Remont 485-metrowego odcinka ul. Dąbrówki w Malborku, łączącego ul. Konopnickiej z ul. Kochanowskiego zakończył się ponad dwa lata temu. W ramach inwestycji wzmocnione zostały pobocza oraz wmontowane krawężniki w obrzeża jezdni. Po sfrezowaniu starej nawierzchni, ulicę wyłożono specjalną matą, na którą wylano nowy asfalt. Inwestycja kosztowała 317,4 tys. zł. Mimo upływu czasu, droga nie doczekała się odpowiedniego drogowego oznakowania poziomego. To czyjeś niedopatrzenie?

Do naszej redakcji zgłosili się kierowcy, którzy wskazują, że wieczorową porą jazda tym odcinkiem jest dość niebezpieczna, szczególnie z braku namalowanych linii poziomych, a także z powodu drzew rosnących na skrajni całej długości drogi.

Pojechaliśmy i sprawdziliśmy. Rzeczywiście, nie sprawia wrażenia bezpiecznej.

W tej sprawie – co jest powodem braku drogowego poziomego oznakowania, napisaliśmy do Urzędu Miasta Malborka.

W odpowiedzi zastępca burmistrza Jan Tadeusz Wilk wyjaśnił, że ten konkretny odcinek asfaltowy jezdni przed remontem nigdy nie był podzielony białą linią typu P-la/b na dwa pasy ruchu. Powodem jest fakt, że ulica jest zbyt wąska. Dlatego też pozostawiono ten stan rzeczy również po jej remoncie.

- Przepisy precyzują oddzielenie kierunków ruchu wtedy, gdy jezdnia jest szeroka na co najmniej 5,80 m. Tymczasem średnio jest to 5,60 m. Nadmieniamy też, że na przydrożnych drzewach zamontowaliśmy opaski odblaskowe, co szczególnie jest przydatne nocą” - informuje Zastępca Burmistrza. - „Sygnalizujemy ponadto, że na wjeździe w ulicę z obu kierunków jazdy są zamontowane tabliceDrzewa w skrajni drogi” oraz inne znaki drogowe, których zadaniem jest uczulenie kierowców na takie zagrożenia oraz zapewnienia optymalnych warunków komunikacyjnych. Uważamy, że powyższe rozwiązania są wystarczające pod kątem bezpieczeństwa przejazdów wszystkim użytkownikom tej drogi”.

 

Sami oceńcie, czy rzeczywiście droga jest bezpieczna dla kierowców.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gość
gość 20.02.2023, 12:49
co chcieć, gdyby nie projekt budżetu obywatelskiego to nawet chodnik prowadzący do szkoły byłby nieoświetlony. Ale wielu ma rację, chcieć to móc - drugie ramie do lamp chodnikowych i po sprawie... Tylko zaś pójdą na to miliony bez przetargu - gdzie jakaś lokalna firma zrobiła by to za 1/3 ceny.
gość
gość 20.02.2023, 12:49
co chcieć, gdyby nie projekt budżetu obywatelskiego to nawet chodnik prowadzący do szkoły byłby nieoświetlony. Ale wielu ma rację, chcieć to móc - drugie ramie do lamp chodnikowych i po sprawie... Tylko zaś pójdą na to miliony bez przetargu - gdzie jakaś lokalna firma zrobiła by to za 1/3 ceny.
neighbourhood
neighbourhood 19.02.2023, 19:16
Argumenty tych Panów jak zwykle pokazują stan ich wiedzy i stosunek do nas mieszkańców, rozumiem, że linii krawędziowych też nie da się... No ale po co szef Wilka pieszo chadza, a obok chodnik ma oświetlony. PS. Panie Burmistrzu, rozumiem morsowanie i odczucie ciepła, ale w śnieżycy i marynarce wygląda Pan delikatnie mówiąc niepoważnie, no chyba że to adekwatne to urzędu sprawowanego.
bb
bb 19.02.2023, 14:00
Trochę chęci imożna ulice doświetlić wystarczy do lamp obok na chodniku zamontować drugie ramię w kierunku ulicy i juz będzie jasno nie trzeba nic kopać ani montowac lamp przy ulicy.