Wydanie nr 338/2023, Poniedziałek 4.12.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Malbork. Czy wiesz, że wpływy z rocznego podatku dochodowego to dochód gminy?

Gmina Malbork. Czy wiesz, że wpływy z rocznego podatku dochodowego to… fot. zdjęcie poglądowe
Podatek PIT to dla samorządu lokalnego znacząca część dochodów, która ma wpływ na otoczenie mieszkańców. Dlatego tak ważne jest, aby mieszkańcy płacili podatki według faktycznego miejsca zamieszkania.

Powstające nowe budownictwo w Gminie Wiejskiej Malbork daje możliwość zwiększenia dochodów gminy, które mogą poprawić warunki życia mieszkańców oraz zwiększyć ilość przeprowadzonych  inwestycji.

Na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, roczne PIT-y powinny być składane w Urzędzie Skarbowym zgodnie z miejscem zamieszkania podatnika, a dokładnie – według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu grudnia.

W przypadku, gdy podatnik w swoim zeznaniu podatkowym wskaże inny adres, zamiast faktycznego miejsca zamieszkania, pieniądze trafią do budżetu innej gminy.

Dla mieszkańców wskazany adres, z którego rozlicza podatek nie ma istotnego znaczenia, ale już dla dochodów gminy ma wielką wartość.

Urząd Gminy Malbork apeluje do mieszkańców Gminy Wiejskiej Malbork, że powinni poinformować Urząd Skarbowy, gdzie jest ich faktyczne miejsce zamieszkania – wraz z rocznym zeznaniem podatkowym składanym w formie papierowej,  bądź przy składaniu za pomocą Internetu również dołączyć  formularz  ZAP-3.


 


 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.