Wydanie nr 88/2023, Środa 29.03.2023
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Osobówką uderzył w drzewo i dachował do rowu – tygodniowy raport malborskich służb mundurowych.

Osobówką uderzył w drzewo i dachował do rowu – tygodniowy raport… fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 8 interwencji. Dotyczyły one m.in. konarów drzewa i otwarcia mieszkania. Strażacy wyjeżdżali do 2 pożarów – instalacji elektrycznej oraz sadzy w przewodzie kominowym. Ratownicy obsłużyli miejsca 3 kolizji drogowych.

 

Osobówką uderzył w drzewo i dachował do rowu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 2 lutego na drodze ze Starej Kościelnicy do Miłoradza. O godz. 14:31 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork oraz z OSP Miłoradz do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Seat Cordoba w przydrożnym rowie, gdzie leżał na dachu. Brak osób poszkodowanych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu drogi w obu kierunkach i odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze policji. Po wyciągnięciu pojazdu z rowu za pomocą koparki oraz usunięciu resztek powypadkowych, ratownicy po 39 min. zakończyli działania. W działaniach udział brało łącznie 12 ratowników i 2 funkcjonariuszy policji.

- „43-letni kierowca Seata na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożne drzewo, a następnie auto dachowało do przydrożnego rowu. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Przeprowadzone przez policjantów badania wykazały, że kierujący był trzeźwy” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Dynamicznie zmieniające się warunki na drogach stanowią nie tylko duże utrudnienie dla kierowców, ale także niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Opady śniegu z deszczem i śliska nawierzchnia zmniejszają przyczepność kół do podłoża i wydłużają drogę hamowania każdego pojazdu. Właśnie w takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność i rozwagę.

- „Policjanci apelują także do pieszych przypominając, że zabrania się pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Należy się upewnić, czy kierowca zdąży wyhamować. Wtargnięcie tuż przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się tragicznie” - dodaje policjantka. - „Przypominamy również, by przed wyruszeniem w trasę, nawet tę najbliższą prawidłowo przygotować pojazd do jazdy (między innymi odśnieżyć) i zweryfikować jak zachowuje się nasz pojazd na drodze, aby móc prawidłowo zareagować na zmieniające się warunki drogowe i sytuacje, które mogą nas zaskoczyć”.

 

Wypadek osobówki na DK55 w Malborku.

Do zdarzenia doszło w piątek, 3 lutego w Malborku na drodze krajowej nr 55. O godz. 23:10 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki VW Polo, który znajdował się na poboczu drogi DK55 kołami do góry. Kierowca o własnych siłach wydostał się na zewnątrz pojazdu przed przybyciem JOP i znajdował się pod opieką ZRM. Policja była na miejscu zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe i obróceniu pojazdu na koła oraz pozostawieniu go na pasie drogowym. Osoba poszkodowana nie została zabrana do szpitala przez ZRM. Po 47 min. działania zakończono.

W działaniach udział brały: 2 zastępy z JRG Malbork w sile 7 ratowników, 2 funkcjonariuszy policji oraz 2 ratowników ZRM.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcie: KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.