Wydanie nr 88/2023, Środa 29.03.2023
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Pomóżmy 18-letniemu Damianowi powrócić do zdrowia.

Powiat sztumski. Pomóżmy 18-letniemu Damianowi powrócić do zdrowia. fot. archiwum Fundacji Zbieramy Razem
To wydarzyło się w mgnieniu oka. Jego świat roztrzaskał się na kawałki, a wraz z nim marzenia i plany na przyszłość. Wypadek samochodowy, do którego doszło 26 grudnia 2022 r. zmiażdżył życie 18-letniego Damiana Czyżo, mieszkańca małej wsi Zakręty w powiecie sztumskim. W stanie śpiączki farmakologicznej przebywa on nadal w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie czekają go dalsze operacje.

Z roztrzaskanego auta ciężko rannego 18-latka karetka pogotowia ratunkowego przewiozła do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W tej klinice w trybie pilnym Damian przeszedł dwie skomplikowane operacje związane z urazami wielonarządowymi. Przeprowadzono również szereg zabiegów ortopedycznych w obrębie twarzoczaszki i klatki piersiowej. Ale to nie koniec, ponieważ czeka go jeszcze kilka operacji. Lekarze zdecydowali o wprowadzenie pacjenta w stan śpiączki farmakologicznej, żeby nie cierpiał z bólu.

W powrocie do zdrowia Damiana nadzieją jest specjalistyczna rehabilitacja. Jest jednak bardzo kosztowna i rodziców chłopca nie stać na jej sfinansowanie. Zabiegi rehabilitacyjne finansowane przez NFZ, owszem, są dostępne, jednak nie przyniosą one szybkiej, znaczącej poprawy.

- „Przed Damianem jest całe życie. Musi stanąć na nogi i powrócić do normalnego życia” – mówi Piotr Barszczewski, prezes zarządu Fundacji Zbieramy Razem. - „A my wszyscy jesteśmy w stanie mu w tym pomóc. Dobroczynność ma to do siebie, że w tak ciężkich chwilach umiemy się jednoczyć i pomagać. Tak i w tej konkretnej sytuacji pokażmy, że Damian nie pozostanie sam i że będziemy mu w jakimś sensie towarzyszyć w powrocie do zdrowia. Tutaj każda złotówka, każdy grosz jest na wagę złota”.

Zarząd Fundacji Zbieramy Razem bardzo prosi wszystkich ludzi o gorących sercach o pomoc Damianowi. Wpłaty należy dokonywać na subkonto z dopiskiem „Pomoc dla Damiana Czyżo”. Do wpłat krajowych: ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689, do zagranicznych Swift: INGBPLPW PL 54 1050 1764 1000 0090 3087 9697.
Przekaż 1,5% z należnego podatku. Można skorzystać z dedykowanych programów komputerowych do rozliczenia podatku (PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38). Wystarczy podać KRS 0000 518 797 z dopiskiem dla Damiana Czyżo.


 

Razem dzielmy się dobrem! Razem cieszmy się z przeogromnej pasji pomagania!

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.