Wydanie nr 271/2023, Czwartek 28.09.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar poddasza – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 271/2023
  • 23 stycznia 2023, 12:00
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Pożar poddasza – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilku interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W środę, 18 stycznia br. o godzinie 09.15 trzy zastępy pojechały do miejscowości Mleczewo, gdzie na wiadukcie nad torami kolejowymi samochód osobowy uderzył w barierę. Jedna osoba poszkodowana – kobieta, przytomna, z obrażeniami twarzy znajdowała się poza pojazdem. Policja była na miejscu zdarzenia.

O godzinie 11.25 zastęp zadysponowano do Dzierzgonia, gdzie na ul. Wojska Polskiego w budynku banku załączył się czujnik pożarowy. W środku banku prowadzone są prace remontowe. Nie było widać oznak pożaru. Alarm z instalacji przeciwpożarowej.

W czwartek, 19 stycznia br. o godzinie 05.45 trzy zastępy skierowano do miejscowości Bągart, gdzie na drodze powiatowej doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z autobusem. Samochód osobowy znajdował się w rowie, autobus stał na drodze. Jeden pas ruchu był zablokowany. Autobusem podróżowało 5 osób i kierowca. Samochodem osobowym jechała jedna osoba. Nie było osób poszkodowanych. Droga na czas trwania akcji była zablokowana w obu kierunkach.

Więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/38285,powiat-sztumski-slisko-na-drodze-zderzenie-osobowk

O godzinie 10.54 zastęp pojechał do miejscowości Gościszewo, gdzie w budynku jednorodzinnym właściciel poinformował, że podejrzewa w budynku obecność tlenku węgla. W budynku wyczuwalny był zapach dymu. Właściciel poinformował, że boli go głowa.

W sobotę, 21 stycznia br. o godzinie 11.40 siedem zastępów skierowano do miejscowości Gościszewo, gdzie paliło się poddasze w budynku jednorodzinnym pokrytym blacho-dachówką (fotowoltaika na dachu). Brak osób poszkodowanych. Przed przyjazdem JOP dwie osoby (kobieta i dziecko) ewakuowały się do sąsiedniego budynku, do rodziny.

O godzinie 15.34 trzy zastępy pojechały do miejscowości Cieszymowo, gdzie paliły się sadze w przewodzie kominowym budynku wielorodzinnym.

O godzinie 15.36 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Mikołajki Pomorskie, gdzie silny wiatr złamał drzewo, które przechylone było nad pasem drogi wojewódzkiej.

W niedzielę, 22 stycznia br. o godzinie 22.59 dwa zastępy zadysponowano do Sztumu, gdzie w budynku jednorodzinnym przy ul. Zacisze prawdopodobnie występował tlenek węgla. Na miejscu był ZRM, który udzielał pomocy kobiecie - mieszkance domu. Przed przybyciem JOP sąsiedzi intensywnie przewietrzyli dom. W budynku, na ścianach i sprzęcie znajdowała się duża ilość sadzy - prawdopodobnie została cofnięta z przewodu spalinowego pieca C.O. na gaz ziemny.

 


 

 

Informacje przekazał: mł. kpt. Piotr Spiżewski, Specjalista Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.