Wydanie nr 38/2023, Wtorek 7.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Ryszard, Teodor, Partenia, Parteniusz, Rozalia, Romeusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ciężarówka w rowie – policjanci podsumowali weekend.

  • Wydanie nr 38/2023
  • 6 grudnia 2022, 10:37
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Ciężarówka w rowie – policjanci podsumowali weekend. fot. KPP Malbork
Atak zimy podczas ostatniego weekendu spowodował spore utrudnienia w ruchu na drogach malborskiego powiatu. W sobotę policjanci pracowali przy 4 kolizjach, w których przyczyną było niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami i najechanie na tył auta.

Ostatni weekend na drogach powiatu malborskiego okazał się dla wielu kierowców dosyć pechowy. Intensywne opady śniegu i temperatura poniżej zera spowodowały, że jezdnia stała się śliska i niebezpieczna. Przekonało się o tym kilku kierowców, którzy kierując autami osobowymi, nie zachowali należytej ostrożności i najechali na tył jadącego przed nimi samochodu.

W sobotę, 3 grudnia br. funkcjonariusze malborskiej drogówki pracowali aż przy 4 takich kolizjach.

- „Do najgroźniejszego zdarzenia doszło przed godziną 13.00 na drodze krajowej nr 55 w Dębinie. Kierujący ciężarowym Volvo z naczepą, na łuku drogi stracił przyczepność i panowanie nad pojazdem. Auto zjechało z drogi i zakończyło jazdę w przydrożnym rowie. Na szczęście w sobotnich zdarzeniach żaden z uczestników nie odniósł żadnych obrażeń” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i jazdę zgodną z przepisami. Bądźmy odpowiedzialni na drodze. Pamiętajmy o tym, że chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęśliwych wypadków. Dlatego jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze – nie zawsze prędkość dopuszczalna jest prędkością bezpieczną. Bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od kierowców. Rozwaga i umiejętność przewidywania zagrożeń, zdrowy rozsądek i ograniczone zaufanie do innych kierujących pomogą bezpiecznie dojechać do celu.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.