Wydanie nr 38/2023, Wtorek 7.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Ryszard, Teodor, Partenia, Parteniusz, Rozalia, Romeusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Chciała pomóc synowi - dała się oszukać fałszywemu policjantowi i straciła ponad 20 tys. zł.

  • Wydanie nr 38/2023
  • 5 grudnia 2022, 13:56
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Chciała pomóc synowi - dała się oszukać fałszywemu policjantowi… fot. zdjęcie poglądowe
Wciąż można usłyszeć o różnych metodach działania oszustów, którzy wymyślają jak skutecznie nabrać swoje ofiary i pozbawić ich pieniędzy. Pomimo wielu apelów i ostrzeżeń, jedna z mieszkanek Malborka została oszukana metodą „na policjanta” i chcąc pomóc członkowi rodziny, który był sprawcą wypadku, przekazała fałszywemu policjantowi ponad 20 tys. zł.

W sobotę, 3 grudnia br. policjanci zostali poinformowani, że mieszkanka Malborka została oszukana metodą „na policjanta”.

- „Do 65-latki na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna. Rozmówca przedstawił się jako policjant i poinformował kobietę, że jej syn potrącił ciężarną kobietę, która walczy o życie w szpitalu. Taka dramatyczna informacja może zaskoczyć każdego. Zdenerwowana matka podczas rozmowy usłyszała, że musi zebrać pieniądze, żeby wpłacić kaucję i uwolnić syna z aresztu. Niebawem pod drzwiami jej domu zjawił się kurier, któremu 65-latka, zgodnie z instrukcjami oszusta, w reklamówce przekazała swoje oszczędności – 22 tys. złotych. Po całym zdarzeniu kobieta zadzwoniła do syna i w rozmowie z nim zorientowała się, że została oszukana” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Policjanci przypominają, że funkcjonariusze nie proszą o pieniądze, ani też nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach. Jeśli odbierzemy telefon od nieznanej nam osoby z żądaniem wypłaty pieniędzy i przekazania ich „policjantom”, możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem.

Jeżeli odebrali państwo podejrzany telefon z prośbą o przekazanie pieniędzy, pamiętajmy, aby:

- Nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie pozostawiać ich w wyznaczonych miejscach, ani nie przelewać pieniędzy na wskazane konto bankowe czy też za pomocą tzw. szybkiego przelewu.

- Nie działać w pośpiechu i nie podejmować od razu pieniędzy z banku

- Poradzić się znajomych, sąsiadów, zadzwonić do członków rodziny.

- Jeśli ktoś podaje się za funkcjonariusza Policji i żąda od nas pieniędzy, rozłączyć rozmowę, zadzwonić pod bezpłatny numer 112 i natychmiast poinformować o takiej sytuacji.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.