Wydanie nr 38/2023, Wtorek 7.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Ryszard, Teodor, Partenia, Parteniusz, Rozalia, Romeusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Przekroczenie prędkości i jazda na podwójnym gazie – policjanci podsumowali weekend.

  • Wydanie nr 38/2023
  • 5 grudnia 2022, 13:44
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Powiat nowodworski. Przekroczenie prędkości i jazda na podwójnym gazie… fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Kolejny kierowca zatrzymany przez nowodworskich policjantów stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Nie zabrakło również nietrzeźwych kierujących.

Ostatnich kilka dni pokazuje niestety, że pomimo wielu apeli i komunikatów nawołujących do przestrzegania przepisów w ruchu drogowym, w dalszym ciągu zdarzają się przypadki rażącego ich naruszania oraz jazdy na tzw. podwójnym gazie.

- „Policjanci drogówki pełniąc służbę na drogach powiatu nowodworskiego, w miejscowości Kąty Rybackie zatrzymali do kontroli drogowej 18-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia. Jechał w terenie zabudowanym 122 km/h i stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Mężczyzna, oprócz utraty uprawnień za popełnione wykroczenie, został ukarany również mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i otrzymał 15 pkt karnych” - informuje mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

W niedzielę, 4 grudnia br. funkcjonariusze nowodworskiej drogówki w miejscowości Orłowo zauważyli kierującego rowerem, który nie potrafił utrzymać równowagi.

- „Mundurowi sprawdzili 63-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych” - dodaje policjantka. - „Kolejną kontrolę nowodworska drogówka przeprowadziła w Sztutowie. Po zatrzymaniu do kontroli kierującego Volkswagenem okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie kierował autem. Kierowca stracił prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem”.

Policjanci apelują!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi, to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji. Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii.

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.