Wydanie nr 340/2022, Wtorek 6.12.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Angelika, Heliodor, Agata, Dionizja, Mikołaj, Emilian, Leoncja, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zakończył się drugi, ostatni etap konkursu na dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności

  • Wydanie nr 340/2022
  • 21 listopada 2022, 14:47
  • Marta Formella Urząd Miejski w Gdańsku
  • Wiadomości
Zakończył się drugi, ostatni etap konkursu na dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności fot. Zakończył się drugi, ostatni etap konkursu na dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności
Komisja konkursowa bezwzględną większością głosów rekomenduje Basila Kerskiego na trzyletnią kadencję dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Zakończenie prac komisji nie kończy procedury konkursowej.

Komisja konkursowa bezwzględną większością głosów rekomenduje Basila Kerskiego na trzyletnią kadencję dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Zakończenie prac komisji nie kończy procedury konkursowej.

W czwartek, 18 listopada odbyło się przesłuchanie kandydata na dyrektora ECS przez członków komisji konkursowej. Na zakończenie spotkania komisja w głosowaniu jawnym, bezwzględną większością głosów uznała, że kandydyjący Basil Kerski spełnił wszystkie obowiązkowe kryteria konkursowe zawarte w ogłoszeniu o konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności oraz, że rekomenduje jego kandydaturę prezydent Gdańska na dyrektora ECS.

Głosowało 8 członków komisji, oddano 6 głosów „za” kandydaturą Basila Kerskiego, 2 głosy „przeciw, wstrzymujących się 0.

Konkurs został ogłoszony 27 lipca, a na składanie ofert zainteresowani mieli czas do 15 września. Komisja konkursowa składa się z 9 osób. Wśród nich jest 1 przedstawiciel miasta Gdańska, 1 marszałka województwa pomorskiego, 3 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2 przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych oraz 2 przedstawicieli stowarzyszeń zawodowych lub twórczych właściwych ze względu na specyfikę działania instytucji.

Marta Formella Urząd Miejski w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.