Wydanie nr 38/2023, Wtorek 7.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Ryszard, Teodor, Partenia, Parteniusz, Rozalia, Romeusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak zostać architektem wnętrz?

Jak zostać architektem wnętrz? fot. Jak zostać architektem wnętrz?

Planowanie aranżacji poszczególnych pomieszczeń to Twoja pasja? Zatem praca jako architekt wnętrz jest dla Ciebie idealna! Mimo długiej drogi rozwoju i potrzeby ukończenia studiów kierunkowych jest to zawód, który warto wykonywać. Sprawdź zatem, jak zostać architektem wnętrz!

Ile zarabia architekt wnętrz?

Według raportu dostępnego na stronie Pracuj.pl, mediana wynagrodzenia na stanowisku architekta wnętrz wynosi około 5 tysięcy złotych brutto, jednak bardzo duża liczba specjalistów zarabia w granicach od 7 do nawet 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie! Takie zróżnicowanie jest związane z miejscem pracy. W większych miastach osoby pracujące w tym zawodzie mogą liczyć na zlecenia ze strony większych firm lub prywatnych inwestorów.

Jak zostać architektem wnętrz?

Jeśli chcesz zostać architektem wnętrz, pierwszym krokiem po ukończeniu szkoły średniej i zdobyciu matury jest rozpoczęcie studiów wyższych na kierunku architektura wnętrz. Możesz je odbyć na politechnikach, akademiach sztuk pięknych, uniwersytetach lub prywatnych uczelniach. Aby zdobyć miejsce na takich studiach, bardzo często wymagane jest przejście egzaminów wstępnych, sprawdzających wiedzę z zakresu rysunku, malarstwa itd. Umiejętności te są kluczowe w pracy jako architekt wnętrz. Nie mniej studia nie są obowiązkowe, ważna jest odpowiednia wiedza i umiejętności. Niekiedy wystarczy jedynie specjalistyczny kurs.

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Architekt wnętrz, jak sama nazwa wskazuje, pomaga w aranżacji mieszkań. Osoba na tym stanowisku dba o to, aby mieszkanie było funkcjonalne i wyglądało stylowo. Pomaga w aranżacji pomieszczenia, przygotowaniu projektu, rozmieszczeniu instalacji i ścian działowych, sprzętu AGD oraz doborze materiałów do wykończenia. Dzięki tym zadaniom możliwe jest stworzenie projektu w taki sposób, aby całość była funkcjonalna i praktyczna. Aby móc go dobrze wykonać, należy zdobyć teoretyczną wiedzę z zakresu architektury i umiejętności rozplanowania przestrzeni, ale także i budownictwa oraz posiadać umiejętności dopasowania odpowiednich materiałów do wykonania danych wykończeń.

Czy praca jako architekt wnętrz jest opłacalna?

Zważając na wciąż rosnące zapotrzebowanie na rynku, zdobycie zawodu architekta wnętrz jest bardzo opłacalne. Po ukończonych studiach możesz starać się o pracę w biurach lub szukać samodzielnie zleceń, dzięki czemu udoskonalisz jednocześnie swoje umiejętności.

 

 

 

 

Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.

 

Jak zostać architektem wnętrz?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.