Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mierzeja Wiślana. Podpisano umowę na przebudowę odcinka drogi DW501.

  • Wydanie nr 166/2024
  • 28 pażdziernika 2022, 13:38
  • Gmina Sztutowo
  • Wiadomości
Mierzeja Wiślana. Podpisano umowę na przebudowę odcinka drogi DW501.… fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Wójt Gminy Sztutowo Robert Zieliński oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk uczestniczyli w podpisaniu przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku z firmą Budimex S.A. umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 501. Wartość kontraktu to ponad 94 mln zł.

Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 60 mln zł, pozostałe koszty sfinansuje samorząd województwa pomorskiego. Inwestycja​ obejmująca przebudowę drogi 501 zostanie zrealizowana na całej długości Gminy Sztutowo: wzdłuż ulic Gdańskiej, Zalewowej w Sztutowie, ulicy Rybackiej w Kątach Rybackich, poprzez Skowronki do granicy administracyjnej gminy. Planowany czas realizacji inwestycji to 24 miesiące.​

Dzięki zaangażowaniu oraz wytrwałości w dążeniu do celu udało się podnieść priorytet dla realizacji inwestycji. Nie byłoby sukcesu, gdyby nie wielomiesięczne rozmowy, spotkania Wójta Gminy Sztutowo z przedstawicielami rządu, z Marszałkiem Województwa Pomorskiego, członkami Zarządu Województwa Pomorskiego oraz Zarządem Dróg Wojewódzkich.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż zanim osiągnięty zostanie cel, tj. droga zostanie wyremontowana, będą występowały czasowe utrudnienia związane z robotami budowlanymi.

Głównym założeniem współpracy Gminy Sztutowo z inwestorem i wykonawcą jest właściwa komunikacja. Tak, aby w sposób jak najbardziej przejrzysty informować mieszkańców o postępach prac oraz o ewentualnych utrudnieniach.​

 

 

 

 

Informacja: Gmina Sztutowo

Gmina Sztutowo
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.