Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Jak prawidłowo zachować się na drodze? - spotkanie dzieci z policjantem.

  • Wydanie nr 273/2022
  • 22 września 2022, 18:46
  • KPP w Sztumie
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Jak prawidłowo zachować się na drodze? - spotkanie dzieci z policjantem. fot. KPP w Sztumie
W ramach działań profilaktycznych dzielnicowego sztumskiej komendy odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze oraz w jej okolicy. Taki sam temat poruszył policjant z dziećmi w Dzierzgoniu.

Na początku każdego spotkania funkcjonariusze omawiali czym zajmuje się policjant oraz jakie są jego główne zadania. W każdej z grup przedstawiono i omówiono znaki drogowe, sygnalizację świetlną oraz przepisy, które dotyczą niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- „Dzieci również chętnie wzięły udział w ćwiczeniach, które polegało na przejściu przez przejście dla pieszych, gdzie należało się rozejrzeć i sprawdzić, czy nadjeżdża samochód. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, co oznaczają sygnały wydawane przez policjantów kierujących ruchem oraz to, że pojazdom uprzywilejowanym trzeba ustąpić pierwszeństwa nawet kiedy mamy zielone światło” - informuje asp. szt. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Grupa odwiedzających mundurowych w ich pracy miała okazję usiąść za kierownicą radiowozu. W czasie prowadzonych zajęć dzieci były bardzo aktywne i zainteresowane spotkaniem z policjantami.

Pamiętajmy, codziennie musimy dawać naszym dzieciom dobry przykład i jak najlepszy wzór do naśladowania. Często na zajęciach z dziećmi słychać: „a moja mama przechodziła ze mną na czerwonym świetle”. Mimo takiego małego wieku dzieci wszystko widzą i słyszą, co się dzieje wokół nich. Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszym i naszych bliskich, i kształtujmy właściwą postawę u naszych dzieci już od najmłodszych lat.

KPP w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.