Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Pobił i okradł trzech mężczyzn – grozi mu do 12 lat więzienia.

  • Wydanie nr 273/2022
  • 21 września 2022, 07:58
  • KPP w Sztumie
  • Na sygnale
Sztum. Pobił i okradł trzech mężczyzn – grozi mu do 12 lat więzienia. fot. KPP w Sztumie
Trzy najbliższe miesiące w areszcie tymczasowym spędzi 46-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego podejrzany o pobicie trzech mężczyzn. Podejrzany jest również o niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był już karany za podobne czyny. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia na terenie Sztumu doszło do rozboju. Z ustaleń kryminalnych wynika, że pokrzywdzonych zostało trzech mężczyzn. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego pobił wszystkich mężczyzn zabierając im ich rzeczy.

- „Pierwszemu z poszkodowanych ukradł pieniądze oraz telefon komórkowy, drugiemu mieszkańcowi powiatu zabrał paczkę tytoniu, a ostatniemu z pobitych wziął 40 zł. Policjanci przez kilka dni prowadzili dochodzenie w tej sprawie. Wytypowali podejrzanego 46-letniego mieszkańca Sztumu. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty rozboju i pobicia” - wyjaśnia asp. szt. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Będzie on także odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był już karany za podobne czyny. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 

KPP w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.