Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Rusza przebudowa ul. Nowowiejskiego. Znaki informacyjne już stoją.

Malbork. Rusza przebudowa ul. Nowowiejskiego. Znaki informacyjne już stoją. fot. TvRegionalna24.pl
W tym tygodniu ruszy na dobre przebudowa ul. Nowowiejskiego w Malborku. Drogowcy już stawiają odpowiednie znaki drogowe informujące o zmianie organizacji ruchu. Planowany termin zakończenia prac to maj 2023 r.

Wykonawcą robót budowlanych pn. „Modernizacja ulicy Nowowiejskiego w Malborku” jest firma Strabag sp. z o.o. W ramach inwestycji zmodernizowana zostanie droga o długości 487,24 m - od skrzyżowania z ul. Wybickiego do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 515 - ul. Sikorskiego. Prace wykonywane będą w pięciu etapach, począwszy od odcinka ul. Nowowiejskiego (wjazd od ulic De Gaulle'a i Sikorskiego) do ul. Bema. Drugi etap rozpocznie się w obrębie ul. Wybickiego, pozostałe zgodnie z harmonogramem wykonawcy.

Należy pamiętać, że w związku z remontem na ul. Nowowiejskiego i sąsiednich obowiązywała będzie tymczasowa organizacja ruchu – zamontowane zostaną dodatkowe znaki i bariery drogowe. Poza tym mogą wystąpić czasowe przejazdy systemem wahadłowym, ręcznie regulowane przez pracowników. Wykonawca będzie starał się, by uciążliwość związana z remontem była jak najmniej odczuwana przez mieszkańców.
Dodajmy, że zakres inwestycji obejmuje modernizację nawierzchni ulicy z infrastrukturą i elementami uspokojenia ruchu, ciągi pieszo-rowerowe, nasadzenia drzew i krzewów oraz trawniki. Przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, sanitarna oraz sieć wodociągowa. Powstanie nowe oświetlenie typu LED, zapewniając oszczędności i znaczną poprawę bezpieczeństwa. Inwestycja przyczyni się do usprawnienia przepustowości ruchu samochodowego, co ułatwi dojazd do pracy, firm, szkół, przychodni oraz obiektów militarnych.

Koszt prac remontowych wyniesie 9 721 900,10 zł. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dopłata z funduszu wynosi 5 mln zł.

Planowany termin zakończenia prac to maj 2023 roku.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jurek z malborka
Jurek z malborka 18.09.2022, 10:08
Dlaczego tak długo będzie trwać przebudowa ulicy Nowowiejskiego ???