Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy malborski magistrat znajdzie rozwiązanie problemu zalewania ul. Słowackiego?

Czy malborski magistrat znajdzie rozwiązanie problemu zalewania ul. Słowackiego? fot. widz TvRegionalna24.pl
Po długo wyczekiwanym remoncie, ul. Słowackiego w Malborku do użytku została oddana w październiku 2019 r. i w zasadzie od tamtej pory co jakiś czas – gdy dochodzi do większej i intensywnej ulewy – mieszkańcy alarmują o zalanej ulicy, piwnicach i klatkach schodowych. Czy w końcu ta sytuacja się zmieni?

Po każdej większej ulewie (a w tym roku było ich kilka) mieszkańcy ul. Słowackiego zgłaszali zalanie ulicy, piwnic, garaży czy klatek schodowych. Nikogo zatem nie dziwi już fakt, że mieszkańcy przy każdej złej pogodzie denerwują się i nerwowo spoglądają w niebo. Nigdy nie wiedzą, czy kolejny raz nie dojdzie do najgorszego. W komentarzach często o ten stan rzeczy oskarżają wykonawcę remontu, a co za tym idzie malborski magistrat. Wielu z nich zadaje sobie pytanie, kiedy w końcu ta sytuacja ulegnie zmianie i będą mogli spokojnie spać. Bo przecież ulica jest prawdopodobnie na gwarancji, więc zatem można tę sytuację jeszcze uratować.

W tej sprawie zwróciliśmy się o komentarz do malborskiego magistratu, tym bardziej, że mieszkańcy zwracają uwagę, że przed remontem tej ulicy nigdy nie dochodziło do takich sytuacji, dopiero problem pojawił się po remoncie.

Czy istnieje zatem szansa, że w końcu ktoś w magistracie pochyli się nad tym problemem i w końcu będzie zrobione cokolwiek, by jednak nie dochodziło do kolejnych podtopień, a mieszkańcy ul. Słowackiego nie drżeli na widok kolejnego deszczu? Po ostatnim deszczu, gdy spłynęła skarpa na Bulwarze, urzędnicy mieli naradzić się, by w przyszłości zapobiec podobnym zjawiskom. Dlaczego urzędnicy nie zbiorą się i nie naradzą w sprawie ul. Słowackiego i poprawy kanalizacji? Kto w takim razie powinien odpowiedzieć za taki stan kanalizacji? Czy malborski magistrat podejmie w końcu jakiekolwiek działania, by przeciwdziałać tej sytuacji? Czy przeprowadzona zostanie dogłębna analiza problemu i naprawione błędy, które przyczyniają się do cyklicznego zalewania ulicy, piwnic i klatek schodowych?

W odpowiedzi Józef Barnaś, zastępca Burmistrza Miasta Malborka wyjaśnił, że w lipcu i sierpniu doszło do kilku spotkań z mieszkańcami tej ulicy.

- W dniach 20, 27 lipca oraz 21 sierpnia odbyły się spotkania z mieszkańcami budynku Słowackiego 36-42, w wyniku których ustalono zadania, których celem ma być zabezpieczenie budynku przed zalewaniem wodami opadowymi” - informuje zastępca Burmistrza. - Dnia 30 sierpnia poza wcześniejszymi ustaleniami odbyło się spotkanie robocze z biurem projektowym oraz administratorem budynku nr 35 celem wypracowania rozwiązania zmniejszenia napływu wód opadowych z powierzchni parkingów i dróg do kanalizacji deszczowej w ulicy Słowackiego”.

Po ulewnych i intensywnych sierpniowych deszczach „spłynęła” skarpa na Bulwarze im. Macieja Kilarskiego nad Nogatem w Malborku. Pod wpływem deszczu spłynęła ziemia wraz z korą wypełniającą puste miejsca między posadzonymi roślinami na wysokości Szkoły Łacińskiej.

- Odnośnie zmywania skarpy sąsiadującej z Bulwarem na wysokości Szkoły Łacińskiej - w wyniku spotkań roboczych z biurem projektowym ustalono sposób rozwiązania problemu, co zgodnie z projektem zostanie wykonane” - odpowiedział Józef Barnaś, ale nie wyjaśnił istoty rozwiązania tego problemu.

Zastępca Burmistrza w podsumowaniu odpowiedzi napisał, że wnioski przedstawione przez naszą redakcję w zapytaniu dotyczące działań podejmowanych przez Urząd Miasta w tym zakresie, są krzywdzące i nieprawdziwe”. Niestety trudno nam się z tym zgodzić, ponieważ do podtopień i zalewania ul. Słowackiego dochodzi praktycznie od początku, gdy oddano ją do ponownego użytku po remoncie, czyli od roku 2019. Dopiero latem tego roku malborski magistrat zareagował i spotkał się z mieszkańcami.

Wkrótce remontowana będzie ul. Nowowiejskiego. W komentarzach już można przeczytać, że mieszkańcy obawiają się, że po remoncie i u nich powstanie problem z zalewaniem i podtopieniami.

Czekamy zatem na efekty rozwiązania tego wielkiego problemu.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
janek
janek 12.09.2022, 17:55
Problem rozpoczął się od remontu ulicy? Ktoś zdecydował zbudowanie wyniesionego skrzyżowania, prawda? I w tym miejscu wytworzyła się niecka. Tu jest najniższy odcinek ulicy i woda nie ma gdzie odpływać. Jeśli ktoś jest "kumaty" to powinien zlikwidować to wyniesione skrzyżowanie.
A
A 13.09.2022, 08:42 (odpowiedź do janek)
Zajdziesz takiego w Urzędzie ?
....
.... 11.09.2022, 19:29
Kilka lat ich pozalewa to się nauczą........
....
.... 11.09.2022, 19:13
A moim zdaniem chyba chodzi o to żeby przez ładnych kilka lat ich zalewało żeby mogli normalnie żyć.
....
.... 11.09.2022, 16:34
A to w Malborku niema mechaników może oni zajmą się tymi zalaniami.
....
.... 11.09.2022, 16:29
Chyba ludzie nie wiedzą jak wygląda tzw. kulowa niedziela i dlatego ich zalewa.
....
.... 11.09.2022, 03:40
A czy tam przypadkiem nie był czy nie jest teren tych meli co pili wino czar teściowej i inne winiawy może jeszcze doją piją wino na ławeczkach może oni mają jakieś ciekawe pomysły i pomogą miastu przecież fachowcy są na miejscu na mecie.
....
.... 11.09.2022, 00:19
A może pomoże piosenka disco polo ( z którego sie nie nabijam ) Play and mix Czarodzieje.
....
.... 11.09.2022, 00:06
Moim zdaniem w Malborku jak byłem kiedyś na koncercie Malborskiego zespołu Dom Snów czasy czarownic i czarodzieji się skończyły a może pomoże piosenka Morrisona Ligh My Fire.
Słucham innej muzy ale można powtarzam można posłuchać starych piosenek.
Kapitalizm który umiera
Kapitalizm który umiera 11.09.2022, 00:03
Magistrat nic do tego nie ma !!!!!!

Należy zgłosić się do PEWIK by dokonał poprawy systemu kanalizacji burzowej.
Miasto może jedynie doinwestować z naszych podatków spółkę która należy do miasta.

Ale miasto nie potrafi doinwestować oczyszczalni ścieków (bo nie interesują tak ważnym problemem jak czysty Nogat) by nie robiła zrzutów fekaliów do Nogatu to zapomnijcie o poprawie jednej ulicy.
Poinformowany
Poinformowany 13.09.2022, 09:46 (odpowiedź do Kapitalizm który umiera)
Kanalizacja deszczowa w mieście Malborku należy do Urzędu Miasta Malborka, a nie do PWiK w Malborku!!!
norek
norek 11.09.2022, 10:16 (odpowiedź do Kapitalizm który umiera)
Tam należy poprawić kanalizację w przebudowanej drodze, a na to jest gwarancja więc
jak najbardziej magistrat ma do tego
....
.... 10.09.2022, 23:56
Całe szczęście w Malborku nie mieszkają czarownice takie zalania mogłyby grać im na nerwach taka średniowieczna mini próba wody.
....
.... 10.09.2022, 23:47
A może zbudujcie fontannę fontanny nie musi być taka jak w w Francji w ogrodach w Luwrze z całym systemem podziemnych pomp.
....
.... 10.09.2022, 21:26
A może ale to głupi pomysł jak zacznie padać deszcz wyłapać te kaczki dziwaczki z kanału rzeczki koło byłego nemroda i może przejdzie czy przyleci jakiś smok może nie Wawelski a poprostu jakiś smok i wypije tą wodę jak go rurą będzie smaliła po jakiś papryczkach chili i będzie chciał schrupać te kaczki dziwaczki albo pomyśleć wymyślić jakieś rozwiązanie naprawić i poprawić.....
....
.... 10.09.2022, 19:31
Ludzie zrubcie coś kiedyś Menonici odwadniali Żuławy i chyba niemieli koparek ani ciężkiego sprzętu a jakoś sobie poradzili z tym problemem kopali rowy i system odwadniający wykorzystując wiatraki żeby przepompowywać tą wodę kilka lat temu słyszałem że rolnicy zasypywali te rowy żeby mieć więcej pola chytry dwa razy traci jak przyszły deszcze pola zalane to chyba teraz łatwiej sobie poradzić. Malbork to nie Wenecją i ludzie nie są wodnikami jak w filmie Jak utopić doktora Mraczka 1975 i też pewnie nie chodzi o średniowieczną próbę wody i ognia.
Prałat
Prałat 12.09.2022, 10:50 (odpowiedź do ....)
Te kropki z nicka powinieneś wstawiać w tekst. I chyba pora już, żebyś rozpoczął leczenie.
Taka jest prawda.
Taka jest prawda. 11.09.2022, 12:17 (odpowiedź do ....)
Zrób coś ze swoją pustą mózgownicą i ortografią.