Wydanie nr 161/2023, Sobota 10.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Bogumiła, Mauryn, Bogumił, Apollo, Edgar, Wiktorian, Wiktoriana, Wiktorianna, Ingolf, Małgorzata
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Na Słowackiego pojawił się wał przeciwpowodziowy?

Malbork. Na Słowackiego pojawił się wał przeciwpowodziowy? fot. TvRegionalna24.pl
Nawałnice i intensywny deszcz, które przeszły w ostatnim czasie przez Malbork po raz kolejny doprowadziły do lokalnych podtopień ulic, podziemnych garaży i piwnic w blokach. I ponownie mieszkańcy oddanej po remoncie ul. Słowackiego podjęli się nierównej walki z żywiołem. Niestety i tym razem ponieśli sromotną klęskę. Kiedy w końcu błędy popełnione podczas przebudowy i remontu tej ulicy zostaną naprawione, a mieszkańcy przestaną bać się kolejnej ulewy?

Do naszej redakcji zadzwoniła jedna z mieszkanek ul. Słowackiego w Malborku z informacją, że od rana kursują wywrotki z ziemią i przed blokiem, którego podziemne garaże wielokrotnie były zalane podczas ostatnich nawałnic i deszczów, usypywana jest na trawniku ziemia przypominająca kształtem wał przeciwpowodziowy.

Z ciekawości nasza ekipa udała się na miejsce, by się przyjrzeć temu z bliska.

Rzeczywiście – na trawniku pojawiło się coś na kształt wału. Jednak czyja to inicjatywa i z jakiego polecenia to zrobiono, nie wiadomo.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do malborskiego magistratu. W Biurze ds. Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych wyjaśniono nam, że na ten temat nic nie wiedzą. Prawdopodobnie może być to oddolna inicjatywa samych mieszkańców osiedla, którzy postanowili wziąć sprawę ratowania mienia w swoje ręce. Patrząc przez okno i przeglądając najbliższe prognozy pogody nie ma co się dziwić, bo znowu nadchodzą deszczowe dni.

Po raz kolejny nasuwa się nurtujące mieszkańców ul. Słowackiego pytanie, kiedy w końcu ten „bubel” zostanie w końcu naprawiony?

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.