Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. 23 kolizje podczas długiego weekendu – policyjne podsumowanie.

  • Wydanie nr 273/2022
  • 16 sierpnia 2022, 13:09
  • KPP w Nowym Dworze Gdańskim
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. 23 kolizje podczas długiego weekendu – policyjne podsumowanie. fot. KPP w Nowym Dworze Gdańskim
W miniony weekend wiele osób wyruszyło w drogę, by wypocząć nad morzem. Beztroski czas wakacji nie zwalnia jednak pieszych i kierujących z ostrożności oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Od 12 do 15 sierpnia br. na nowodworskich drogach doszło do 23 kolizji. Na szczęście obyło się bez wypadków drogowych. Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w niedzielę, 14 sierpnia br. na drodze S7, gdzie 43-letni kierujący pojazdem Audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył samochodu osobowego marki Opel, a następnie w bariery energochłonne.

- „W ostatnich dniach policjanci nowodworskiej drogówki skontrolowali 107 kierujących i wystawili 57 mandatów karnych osobom, które złamały przepisy ruchu drogowego” - informuje mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim i dodaje, że policjanci nowodworskiej drogówki w piątek, 12 sierpnia prowadzili działania „Prędkość”. - „W tym dniu 27 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie dopuszczalnej prędkości”.
Niestety, nie obyło się również bez kierowców, którzy wyruszyli w trasę po spożyciu alkoholu.

- „W miniony weekend policjanci powstrzymali od dalszej jazdy 3 mężczyzn jadących na tzw. podwójnym gazie. Jeden z nich w miejscowości Stegna kierował samochodem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Dwóch nietrzeźwych kierujących rowerami zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 2500 złotych” - dodaje mł. asp. Karolina Figiel.

 

Funkcjonariusze cały czas apelują o rozwagę i ostrożność do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach, ścieżkach rowerowych oraz przejściach dla pieszych jest naszą wspólną sprawą. Pamiętajmy o tym, że przepisy są po to, aby ich przestrzegać, a brawura, alkohol i nadmierna prędkość niejednokrotnie przyczyniły się do wielu tragicznych w skutkach wypadków. Zróbmy więc wszystko, co w naszej mocy, aby każdy wrócił z wakacyjnego wypoczynku cały i zdrowy.

 

KPP w Nowym Dworze Gdańskim
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.